Jesienny czar chryzantem
Dziennikarz: ankakay
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/

Uprawa chryzantem

Chryzantema to niezapomniana, popularna roślina ozdobna o olśniewających okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć różnorodne kolory – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
Czerwone kwiaty amarylis
Dziennikarz: Ian Chamberlain
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Sprawdź jak uprawiać piękne amarylis oraz bukszpan

W czym znajduje się wyjątkowość rośliny takiej jak bukszpan? Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z głęboką zielenią, przepięknym zapachem oraz z Wielkanocą. Opcje dekorowania domów oraz mieszkań tą rośliną są niesamowicie duże, więc co osoba to idea. Każdy z nas może także kupić za niewielkie pieniądze nasiona tej rośliny. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się jej pięknym wyglądem przez okrągły rok. Rośliny tego rodzaju, a także wszelkie rośliny ozdobne od zawsze cieszą się sporą popularnością.
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i wazonie

Chryzantemy to prawdziwe królowe nazywane są często królowymi jesieni. Owe przepiękne sezonowe kwiaty niefortunnie przywodzą na myśl dekoracje nagrobków . Przez to skojarzenie z tego powodu chryzantemy nieczęsto komponuje się do ozdabiania wnętrz, wiązanek ślubnych czy wiązanek na radosne okoliczności. W kulturze wschodu jednak jej znaczenie jest diametralnie różne.
nasiona

Zaprawianie nasion

Zaprawianie nasion, nazywane też bejcowaniem nasion, to przeważnie działanie stosowane przez ogromne koncerny zajmujące się wytwarzaniem na handel. By plon był zdrowy i urodzajny do siewu trzeba użyć zdrowego materiału roślinnego. Pokaźne znaczenie ma też jakość gleby oraz ziaren, które mogą być skażone przez grzyby, wirusy i bakterie, które rozpoczynają żywy atak na roślinę na etapie kiełkowania.
Chryzantemy
Dziennikarz: Forest and Kim Starr
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak najlepiej hodować chryzantemy

Współcześnie wielką ilość problemów ze sprawami związanymi z niezadbanymi ogrodami jest w stanie pomóc rozwiązać właściwe wybranie roślin. Dobranie odpowiednich gatunków nie bywa jednak zazwyczaj sprawą banalną. Aby dobrze dokonać wyboru, najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz niższych temperatur i zbliżającego się listopada doskonałym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak ślicznych roślin, jak chryzantema gałązkowa.
ogród
Dziennikarz: Bitterroot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Pora na zmianę salonu pod chmurką

Zima zbliża się już do końca i coraz tęskniej spoglądamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w sezonie od maja do października staje się strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, mamy żyłkę do ogrodnictwa, możemy zgapić pomysły nasadzeń roślin w którymś z fachowych czasopism.
białe chryzantemy
Dziennikarz: alexeyklyukin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Urocze kwiaty – chryzantema wielokwiatowa

W zależności od gatunku chryzantema wielkokwiatowa może występować w różnych kolorach kwiecia. Wśród szczególnie rozchwytywanych przez kupujących opcji są te o różowym odcieniu, ale wszystko jest rzeczą gustu klienta czy klientki oraz od niego właśnie zależy. Jest to rodzaj bylin albo półkrzewów, jakie pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom, lecz wielu kojarzą się ze świętem Wszystkich Świętych.
białe chryzantemy
Dziennikarz: Costel Slincu
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Branża kwiatów w Polsce

Z natury chcemy otaczać się niezwykłymi rzeczami oraz wyjątkowymi kwiatami, do jakich zalicza się niezaprzeczalnie chryzantema wielkokwiatowa. Szeroki wybór niezwykłych gatunków kwiatów na rynku udowadnia duże zaangażowanie w tworzenie i przedstawianie tylko doskonałej jakości klientów. Odróżniająca chryzantemę wyjątkowość dostrzegalna jest w pierwszej kolejności, stąd tak duże zainteresowanie na rynku tym wyjątkowym kwiatem.
rozwinięte drzewo jabłoni
Dziennikarz: Ofer Deshe
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Niezwykłe zainteresowanie egzotyką – interesujące propozycje

Aktualnie dużym uznaniem w naszym kraju cieszą się ozdobne oraz oryginalne rośliny, wśród których bezsprzecznie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane dużą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny niezwykłe. Wielu zapyta, na czym konkretnie ta oryginalność polega? Są to rośliny ozdobne o kulistym oraz zwartym pokroju. Stanowią niepowtarzalną ozdobę ogrodu, dlatego poleca się stawiać na egzotyczne gatunki wybieranych roślin.
fontanna ogrodowa
Dziennikarz: David McSpadden
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Fontanna - we własnym domu, ale również w ogrodzie!

Bo niby kto nie chce posiadać w swoim domostwie fontanny? Bądź w ogrodzie? Może na liście najbardziej niezbędnych udogodnień fontanna nie piastuje za wysokiej pozycji, lecz można śmiało powiedzieć, że jeśli w grę akurat wchodzi fontanna, bez cienia wątpliwości trzeba ją posiadać. Dlaczego tak naprawdę fontanny domowe oraz ogrodowe są godne uwagi? Które fontanny są najbardziej wskazane? W którym miejscu znajdziemy tę firmę, która trudni się instalacją fontann? No właśnie takie zagadnienia są objaśnione stosunkowo szczegółowo w owym tekście. Bardzo przyjemnej lektury!
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.