Jesienny czar chryzantem
Dziennikarz: ankakay
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/

Uprawa chryzantem

Chryzantema to olśniewająca, popularna roślina ozdobna o niezapomnianych kulistych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć różnorodne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
Paprotki doniczkowe
Dziennikarz: alexfiles
Zainspirowane przez: www.flickr.com

Doniczki również mogą się pięknie prezentować

Każda roślina aby dobrze wzrastać i się rozwijać powinna mieć właściwą wielkość wody oraz ziemi. Jednak kiedy twierdzimy, że ziemia nie prezentuje się zbyt właściwie w doniczce, a do tego jeszcze posiadamy w domu jakieś zwierzaki, lub dzieci, to trzeba pomyśleć o kolejnym sposobie, które może się tu dużo wspanialej spisać, a które także jest nieprawdopodobnie tanie.
w parku
Dziennikarz: Garry Knight
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Wspaniała pogoda a tu alergia. Nikt tego nie chce. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

Przykre to, kiedy świeci słońce, temperatura rośnie, ostatki śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy smarkać i ogólnie nieprzyjemnie się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i niedobre humor, a my sobie dumamy i podziwiamy trochę z zawiścią tych ludzi, którym nie dolega alergia. No cóż… pomimo takich nieprzyjemności nauczyliśmy się funkcjonować z taką chorobą.
fontanna ogrodowa
Dziennikarz: David McSpadden
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Fontanna - we własnym domu, ale również w ogrodzie!

Bo niby któż nie chce mieć we własnym domostwie fontanny? Lub w ogrodzie? Może na liście najbardziej niezbędnych udogodnień akurat fontanna nie piastuje zbyt wysokiego miejsca, lecz można w sumie powiedzieć, że jeśli w rachubę akurat wchodzi fontanna, bez cienia wątpliwości trzeba takową mieć. Dlaczego tak naprawdę fontanny domowe i ogrodowe są godne zainteresowania? Które fontanny są najbardziej wskazane? W jakim miejscu znajdziemy firmę, która zajmuje się montażem fontann? Właśnie takowe zagadnienia są wyjaśnione stosunkowo szczegółowo w owym artykule. Miłej lektury!
białe chryzantemy
Dziennikarz: alexeyklyukin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Urocze kwiaty – chryzantema wielokwiatowa

W zależności od rodzaju chryzantema wielkokwiatowa może występować w rozmaitych kolorach kwiecia. Wśród wyjątkowo rozchwytywanych przez klientów propozycji są te o różowym odcieniu, lecz wszystko jest rzeczą gustu klienta czy klientki oraz od niego właśnie zależy. Jest to rodzaj bylin albo półkrzewów, jakie odpowiadają zarówno kobietom, jak i mężczyznom, jednak wielu kojarzą się ze świętem Wszystkich Świętych.
Storczyki
Dziennikarz: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Piękne storczyki - satysfakcja dla ogrodnika

Kawałek ziemi blisko czterech kątów, w którym sadzi się różne rośliny, to rewelacyjna rzecz. Sporo osób nie wie, jakie szczęście może dać pielęgnacja różnych roślin i podziwianie, jak pięknie rosną.
Czerwone kwiaty amarylis
Dziennikarz: Ian Chamberlain
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Sprawdź jak uprawiać piękne amarylis oraz bukszpan

W czym znajduje się oryginalność rośliny takiej jak bukszpan? Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z głęboką zielenią, pięknym zapachem i z Wielkanocą. Opcje przystrajania domów oraz mieszkań tą rośliną są niesamowicie duże, dlatego co osoba to idea. Każdy z nas może też kupić za nieduże pieniądze nasiona tej rośliny. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się jej pięknym wyglądem przez cały rok. Rośliny tego rodzaju, a także wszelkie rośliny ozdobne od zawsze cieszą się dużą popularnością.
rozwinięte drzewo jabłoni
Dziennikarz: Ofer Deshe
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Niezwykłe zainteresowanie egzotyką – interesujące propozycje

Obecnie dużym uznaniem w naszym społeczeństwie cieszą się dekoracyjne oraz pełne egzotyki rośliny, wśród których bezsprzecznie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane niemałą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny wyjątkowe. Wielu zapyta, na czym dokładnie ta niezwykłość się opiera? Są to rośliny dekoracyjne o kulistym oraz zwartym pokroju. Są wyjątkową dekoracją ogrodu, dlatego warto stawiać na egzotyczne gatunki uprawianych roślin.
Nagrobek
Dziennikarz: Sidolux
Zainspirowane przez: Sidolux

Zanosimy kwiaty dla najbliższych, którzy odeszli

Parę razy do roku każdy z nas zapewne jeździ na groby w celu dokonania porządków. Co jakiś czas jest to nieuniknione w związku z warunkami atmosferycznymi. Cenotafy naszych poległych krewnych także powinny być na tyle czyste jak nasze własne pomieszczenie. Zgodne skasowanie grobu, zapalenie znicza czy wymiana wody w kwiatkach to istotne aktywności, które należy zrobić odwiedzając groby naszych martwych bliskich.
mała jodła koreańska
Dziennikarz: F. D. Richards
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rośliny niezwykle popularne u nas

Dbałość o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza istotna cecha charakterystyczna. Sporo z nas wybiera egzotyczne wręcz gatunki, dlatego hiacynty cieszą się tak sporą i stale wzrastającą popularnością. Te piękne i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Eksperci z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa wskazują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, gdyż dzięki temu nie będą one narażone na rozmaite bakterie i grzyby.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.