Co musisz uwzględnić, wybierając rośliny do ogródka

Ten kto ma swój ogródek zdaje sobie sprawę, iż pielęgnowanie drzewek zajmuje dużo czasu. Nie wystarczy wyłącznie zasadzić drzewka, które nam odpowiadają. Należy zdawać sobie sprawę jak o nie dbać i troszczyć się, żeby mogły przez kilka sezonów cieszyć nasze oko. Warto oczywiście wybrać te drzewa, które nie potrzebują zbyt sporo nakładu pracy, ale prezentują się efektywnie przez cały czas.


ogród
Dziennikarz: ricoeurian
Zainspirowane przez: www.flickr.com
Urządzanie ogródka może okazać się dość przyjemną czynnością. W gruncie rzeczy powierzchnię ogrodu możemy sklasyfikować na kilka elementy, żeby łatwiej dało się określić jak powinny one wyglądać na końcu. Początkowo należy również określić, co właściwie chcemy zamieścić w ogrodzie.

Istnieje niezła witryna, na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Jedynym ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Powinniśmy zadać sobie pytanie, co pragniemy mieć w naszym ogrodzie: drzewa ozdobne czy drzewa owocowe. Jeśli pragniemy oczko z fontanną to również musimy zastanowić się, jakie rośliny będą znajdować się w pobliżu a także należy również zaplanować, czy w oczku będą jakieś zwierzęta.


ogród
Dziennikarz: Coy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dość interesującym pomysłem być żywopłot. We właściwy sposób przycięty w 100% nada ogródkowi wyjątkowego kolorytu. Każda szkółka drzew i krzewów (strona z roślinami) raczej ma w swojej ofercie kilka rodzajów żywopłotów, a ekspedienci z pewnością pomogą dobrać właściwy do ogródka. Aranżując rozmieszczenie poszczególnych roślin w ogródku należy mieć na uwadze gdzie świeci słońce oraz poziom nawodnienia gruntu. Dla wrażliwych krzewów jest to ważne.

Pielęgnacja ogrodu wymaga dobrych narzędzi mogą okazać się dość przydatne i znacznie ułatwią nam pracę.
22/05/06, 07:06:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.