Chryzantemy z Polski

Praszka - nieduże miasteczko na Opolszczyźnie. Tylko trochę więcej niż osiem tysięcy mieszkańców, kilka zabytków. Można odnieść wrażenie, że w takim miasteczku nic się nie dzieje. A jednak tak nie jest. Praszka jest dobrze prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Mieszczą się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny pakujące i kilka innych zakładów.
Chryzantemy
Dziennikarz: http://www.flickr.com
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
A w odległości zaledwie pięciu kilometrów znajdziemy coś całkowicie innego. Została tam założona uprawa chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w naszych okolicach. Zdecydowanie należy pojechać tam, nawet po to, żeby obejrzeć tę uprawę na własne oczy. Cyklicznie organizowane są dni otwarte, kiedy to można obejrzeć najpiękniejsze okazy i nowe odmiany.

A może do ogrodu?

W naszym kraju chryzantemy najczęściej są kupowane na przełomie października i listopada, gdy ozdabiamy nimi groby. To ogromna szkoda, że są tak mocno kojarzone jako ”kwiaty na cmentarz”, dlatego, że rośliny te nadają się idealnie jako ozdoby do ogrodów i balkonów. Są zdecydowanie bardziej odporne niż najczęściej kupowane pelargonie (więcej pozyskasz tutaj: http://projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko) i surfinie.

W wolnej chwili

Uprawa chryzantem

Jesienny czar chryzantem
Dziennikarz: ankakay
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Chryzantema to upragniona, popularna roślina ozdobna o fenomenalnych kulistych kwiatostanach. Jej płatki mogą przybrać różne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe.


Jesienny czar chryzantem
Dziennikarz: ankakay
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Istnieje mnóstwo odmian tych kwiatów, a wszystkie są bardzo ozdobne. Możemy wybierać z bogatej palety barw - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych.

Najlepsze oferty, najlepsze stawki! To wszystko jest tutaj, zobacz, spójrz na witrynę (https://agrotal.pl/Regulatory-wzrostu-c24), a bez wątpliwości się nie rozczarujesz!

istnieją rośliny o małych kwiatkach, tych w średnim rozmiarze a także wielkich jak męska pięść. Tworzą przepiękne barwne kule w doniczkach i nie można od nich oderwać wzroku.

Chryzantemy na lato

Rośliny te kojarzą się nam zazwyczaj z jesienią, a istnieje wiele zachwycających odmian letnich, które właśnie teraz kwitną bogato i przepięknie. Może warto zdecydować się na ozdobienie tarasu albo ogrodu właśnie chryzantemami?

W naszym kraju co roku lata są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc trudno nam dbać o kwiaty. Nawet podlewane dwa razy dziennie, często schną i tracą znacznie na urodzie. A chryzantemy to rośliny zdecydowanie bardziej wytrzymałe, więc jeśli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz ogród będzie wyglądał wspaniale aż do pierwszych mrozów.
Zainspirowane przez: Chryzantemy Praszka
19/04/26, 07:21:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.