Jak najlepiej hodować chryzantemy

W dzisiejszych czasach wielką ilość problemów ze sprawami związanymi z niezadbanymi ogrodami jest w stanie pomóc rozwiązać dobre dobranie roślin. Wybranie świetnych gatunków nie bywa jednak zwyczajowo sprawą prostą. Aby trafnie dokonać wyboru, najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz bardziej malejących temperatur i zbliżającego się listopada wybornym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak zachwycających kwiatów, jak chryzantema gałązkowa.


Chryzantemy doniczkowe
Dziennikarz: Verity Cridland
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Chryzantema to wspaniała, często hodowana roślina ozdobna o wspaniałych okrągłych kwiatach. Wysoce uznana w Azji, znalazła się nawet w herbie cesarzy Japonii, tam też wierzono, że rosa powstała na jej kwiatach zapewnia wspaniałe zdrowie. W wielu państwach azjatyckich ofiarowanie szkarłatnej lub (witryna w tym temacie) złotej chryzantemy jest oznaką miłości, białe zaś są symbolem prawdomówności. W Polsce rozkwita zwykle jesienią, od połowy sierpnia do października i należy do roślin średnio wymagających pod względem włożonego wysiłku.

W trakcie rozważania nad kupnem właściwych sadzonek chryzantem, należy uwzględnić rozmaite gatunki chryzantem. Sporo zależy tu od personalnych wymogów,jak również od preferencji klienta. Dobrze jednak zawsze wybierać to, co najlepsze dla ogrodu. Każdej osobie zależy, aby jego ogródek prezentował sobą klasę i autentyczny styl. Dlatego też trzeba przyłożyć się mocno do jego świetnego wyglądu. Można wybrać dla przykładu odmiany mrozoodporne, np. Bold Sophia, chryzantema skandynawska, Ginger lub Jessica – są one całkiem wytrzymałe i z powodzeniem można je hodować jako rośliny wieloletnie. Aby je uprawiać, najbezpieczniej zakupić gotowe sadzonki chryzantem. Jest to oczywiście wyjście tańsze – cenniki chryzantem nie są wtedy duże w porównaniu na przykład z kosztem zakupu gotowego krzaka.

Chryzantemy
Dziennikarz: Toshiyuki IMAI
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Chryzantemy należycie uprawianie odwdzięczają się cudownym kolorem, zaś cięte długo zachowują wytrzymałość. Chryzantema gałązkowa może przybrać rozmaite kolory – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe. Podczas hodowli należy pamiętać, że są wysoce podatne na mszyce i grzyby, z tego powodu ich mocne oświetlenie jest nad wyraz nieodzowne po zimowaniu. W razie pojawienia się mszyc lub mączniaka prawdziwego, należy opryskać właściwym środkiem owadobójczym i zrobić to jeszcze co najmniej dwa razy.

Dorosła chryzantema zwykle ma wysokość ok. 30 cm, ale są przypadki, kiedy może osiągnąć nawet 1 metr. Ziemia musi być spulchniona i mieć pH między 5,2 a 7,5. Współcześnie chryzantemy hoduje się nie tylko na 11 listopada, ale jako rodzaj kwiatów zdobiących ogród lub (łącze) mieszkanie.
17/08/18, 07:24:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.