Rośliny niezwykle popularne u nas

Troszczenie o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza narodowa cecha charakterystyczna. Sporo z nas stawia na egzotyczne wręcz gatunki, z tego też powodu hiacynty cieszą się tak sporą oraz wciąż rosnącą popularnością. Te szczególne i kolorowe kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Eksperci z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa polecają jednak sadzenie tych roślin w okresie jesieni, bo dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie oraz grzyby.

rozwinięty kwiat hiacynt
Dziennikarz: Mark Dixon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Perfekcyjne miejsce dla jodły koreańskiej

Zaliczająca się do grupy drzew iglastych jodła koreańska to rewelacyjna roślina do mniejszych ogrodów. Jej łacińska nazwa to Abies Koreana. Gdy w odpowiedni sposób o nią dbamy, tak samo z odpowiednią systematycznością oraz w dobrym rytmie okazujemy jej uwagę może urosnąć aż do 8 metrów. Niespotykany pokrój tej rośliny i stożkowata korona charakteryzują ją na tle pozostałych roślin z ogrodu. Liście w kolorze zimno-zielonym przyciągają uwagę szczególnie.

Jak dobrze dbać o hiacynty?


Niezwykły gatunek kwiatów, do którego zaliczane są bezsprzecznie hiacynty (hiacynty - projektoskop), to interesujące rozwiązanie do każdego ogrodu. Właściciele hiacyntów muszą być zorientowani odnośnie tego, w jaki sposób należy o te rośliny dbać oraz z jak dużą częstotliwością wykopywać i sadzić. Wykopywanie ich na początku lata daje gwarancję właściwego wzrostu we właściwym, spodziewanym czasie. Te wyjątkowe kwiaty spełniają wymogi estetyczne wielu fachowców od sadzenia kwiatów, więc są przez nich tak chętnie wybierane.

Troska o roślinę taką jak jodła koreańska – wskazówki ekspertów

Jodła koreańska (więcej info na jako roślina ogrodowa powinna być sadzona w odpowiedniego rodzaju glebie. Dzięki temu możemy mieć całkowitą pewność odpowiedniego tempa jej wzrostu. Polecane jest, by jodła ta znalazła się w półcieniu albo w słońcu, ponieważ te warunki wyjątkowo jej sprzyjają.

Masz ochotę zobaczyć następne artykuły dotyczące rozważanej tutaj problematyki? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz zobacz wpis z witryny.

Jest rewelacyjną rośliną dekoracyjną przeznaczoną do małych i dużych ogrodów, imponuje swoją estetyką też w miejscach eksponowanych.
22/01/06, 07:03:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.