Z jakiego powodu posiadania psa to naprawdę duża przyjemność?

Powiedzieć, że pies to największy przyjaciel człowieka to w sumie jakby powiedzieć, że Łódź znajduje się na obszarze naszego kraju. No wszyscy to rewelacyjnie wiedzą. Jednak należy to powtarzać, bo ciągle w schroniskach żyje dużo psiaków, które ze smutkiem w oczach czekają na nowego pana, takiego człowieka, który zdoła je przygarnąć
.
Naturalnie psów jak chociażby tibetan mastiff tak czy siak w zwykłym schronisku nie zobaczymy - a to właśnie na takowe zwierzęta zauważyć można największy popyt. Co w takim razie można zalecić pragnącym jednak zakupić jakąś psinę? Cóż, być może prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zapoznanie się z lokalnymi hodowlami psów? A należy przyjąć do wiadomości, że akurat dzisiaj tego typu hodowli nie brakuje. Ludzie w Polsce ciągle bardzo lubią psy, ale najzwyczajniej w świecie mają większe wymagania. A poza tym, w większości przypadków nie mamy zbyt dużego domu, zatem wybieramy małe psiaki.

śpiący Tibetan mastiff
Dziennikarz: lgrvv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Generalnie o mastif tybetański szczenięta (zobacz szczenięta mastifa tybetańskiego) nie jest ciężko - jeżeli tylko posiadamy kasę. Hodowla psin niemało kosztuje, zatem jeśli nawet to jest wyłącznie zwykłe hobby, to tak czy siak trudno powiedzieć, iż to nie będzie widoczny wydatek. Cóż, tak czy siak warto kupić sobie psa, ponieważ to bardzo dużo radości. W sumie coraz większa ilość ludzi niejako deprecjonuje znaczenie posiadania dziecka, jednakże psy są coraz bardziej popularne. To niby zrozumiałe, ale zapamiętajmy, że pies nie da nam tyle szczęścia oraz pomocy. Ale to taka dygresja, w końcu to miał byś artykuł wyłącznie o psach...

W wolnej chwili

Przerwa zimowa - może stadnina koni?

konie
Zainspirowane przez: flickr.com
Kiedyś jazda konno była codziennością - choć tak czy siak nie można rzec, że wszystkich było stać na konia. Dzisiaj? Cóż, jeśli mamy samochody, a do tego są autobusy i pociągi, nie może zdziwić, iż konie w akurat transporcie są w zupełności niepotrzebne. Jednakże w rolnictwie ciągle są one z pewnością pożądane. W turystyce również, a na pewno są niezwykłą atrakcją turystyczną. W szczególności dzieci będą szczęśliwe, jeżeli odwiedzą stadninę koni. Oczywiście to powinna być taka stadnina, gdzie konie są szanowane, w pełni zadbane. To dobrze, że rośnie świadomość społeczna, ponieważ owe zwierzęta także mają uczucia.


Pies powoduje, że w szczególności samotnicy wreszcie mają przedniego kompana życiowego. Naturalnie pies nie może być wszystkim, a trzeba wiedzieć, iż niektórzy ludzie zbytnio przesadzają z tymi psami, lecz absolutnie nie dziwi coraz większe przywiązanie zwykłych ludzi do psów. Trzeba też wiedzieć, że chociaż w wielu przypadkach myślimy, iż psy są znaczącym kosztem, to jednak w żadnym wypadku nie można tak do tematu posiadania psiaka podchodzić.

Mimo wszystko posiadanie psa (rekomendujemy szelki norweskie dla psa) jest sporo bardziej znacząca, niż pieniądze. Miejmy nadzieję, że większość właścicieli czworonogów rozumuje w takowy sposób.
22/04/04, 07:03:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.