Przerwa zimowa - może stadnina koni?

Kiedyś jazda na koniu była codziennością - chociaż i tak nie można rzec, że wszystkich było stać na kupno konia. A jak jest dzisiaj? Cóż, jeżeli mamy samochody, a na dodatek są autobusy oraz pociągi, nie powinno dziwić, iż konie w transporcie są całkowicie zbędne. Jednak w rolnictwie nadal są one z pewnością pożądane. W branży turystycznej także, a niewątpliwie są niezwykłą atrakcją. Szczególnie dzieci powinny być uradowane, jeżeli odwiedzą stadninę koni. Naturalnie to musi być taka stadnina, gdzie konie są szanowane, w 100% zadbane. To dobrze, że rośnie świadomość społeczna, bo te zwierzęta także mają uczucia.
koń
Zainspirowane przez: flickr.com
Całkiem sporo działa takich stadnin - także w najludniejszych polskich aglomeracjach miejskich. Zatem mieszkańcy Wrocławia, Trójmiasta albo Rzeszowa wcale nie muszą jechać wiele kilometrów, aby pokazać swoim dzieciom konie. Jeśli dziecku bardzo przypadnie do gustu stadnina, obcowanie z końmi, doskonałym rozwiązaniem jest zapisanie go do szkółki jazdy konnej.

Np. obóz konny są ciekawą ideą! Bardzo często dzieci w trakcie wakacji mocno się nudzą. Często rodzice mają wielki kłopot, aby zaproponować im coś ciekawego. Wiadomo, życie zawodowe. Rewelacyjnie, że są stadniny, w których nareszcie dzieciaki mają okazję spędzić miło wolne chwile. Niesamowicie wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo własnych pociech w czasie takowych "zabaw". To łatwe do wytłumaczenia, przecież rodzice pragną dla własnych dzieci jak najlepiej. Jednakże ogromnego ryzyka raczej nie ma. Nie można takiego w zupełności wykluczyć, ale nie przesadzajmy.


W wolnej chwili

Dziecięcy świat zabawek

Dzieciństwo to szczególny okres w życiu człowieka. Gdy byliśmy młodsi, nie docenialiśmy tego niezwykłego okresu, gdy mogliśmy sypiać do woli ( a i tak budziliśmy się nad ranem!), skakać beztrosko po placu zabaw i nie dbać o następny dzień. Te wyjątkowe czasy w oka mgnieniu mijają. Czasami jednak mama i tato zapominają, jak ważny jest to czas w rozwoju latorośli. Wasza pociecha właśnie w tym okresie eksploruje świat. Dlatego wyjątkowo ważną funkcję w wychowaniu ma zabawa. To doskonała droga, by zaszczepić maluchowi reguły w łatwy sposób.

konie w zimie
Zainspirowane przez: flickr.com
Powinniśmy wiedzieć, że stadniny koni są zadbane, a instruktażem dzieci nie trudnią się całkowici amatorzy . A więc to wyraźnie pokazuje, iż każde dziecko będzie usatysfakcjonowane oraz będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo! Rozejrzymy się za stadninami prowadzącymi działalność w naszym powiecie, rzetelnie sprawdźmy, które potrafią zadbać o zwierzęta oraz dzieci, a potem sprawmy dla swojej pociechy bardzo dużą niespodziankę. Pewności tak czy siak mieć nie można, lecz trudno założyć, że taka forma spędzania przerwy zimowej nie będzie podobać się dla naszego dziecka. No cóż, podejmijmy ryzyko, wtedy zobaczymy jak to się potoczy. Zapewne będzie dobrze.
23/01/25, 07:03:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.