Polecane psy do stróżowania

Kupno rasowego psa większość ludzi traktuje bardzo serio. Głównie dlatego, że jest to duży wydatek. Z tego powodu rasowy pies często jest czymś więcej niż tylko przyjacielem swojego właściciela. Drogi pies, tak samo jak drogi drogie auto potwierdza pozycję społeczną swojego właściciela.
Oprócz tego ma znaczenie także cel, który przyświeca przyszłemu właścicielowi. Jeżeli poszukujesz najlepszego psa - stróża do swojej posesji, pies Tibetan Mastiff idealnie spełni swoje zadanie. Są to psy stosunkowo słabo spopularyzowane w naszym kraju, mają jednak swoich fanów. Mastify są z chęcią hodowane przez osoby, które mieszkają poza centrum miasta, ponieważ są to niemałe, dosyć włochate zwierzęta, które raczej powinny spędzać większość czasu na świeżym powietrzu. W końcu są to psy wchodzące w skład grupy molosów w typie górskim i ich prymarnym przeznaczeniem było zwłaszcza stróżowanie i zaganianie zwierząt domowych. Jak wskazuje nazwa, rasa wywodzi się z centralnej Azji, choć nie wiadomo do końca, czy konkretnie z Tybetu.Mastify trafiły do Europy w drugiej połowie XIX wieku, gdy na rdzennych obszarach groziło im wyginięcie. Rasa przetrwała dzięki Brytyjczykom, którzy założyli pierwsze hodowle tych psów.
Mastif tybetański
Dziennikarz: lgrvv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dziś to jedne z najdroższych ras na świecie. Żywy charakter, raczej spokojne usposobienie, jednak często posesywny – oto typowy mastif tybetański Szczenięta gdy są młode bywają bardzo uparte. Przyszły właściciel powinien zatem uzbroić się w cierpliwość i przeczekać kłopotliwy okres. Bardzo znacząca sprawa to właściwe wychowanie psa. Mastify nie wymagają jednak długoterminowej tresury. Z czasem same wiedzą, jak się zachować w określonej sytuacji. Są raczej spokojne i posłuszne. Jednak, gdy Tybetany są na swoim terenie mogą być agresywne w stosunku do obcych. Takie zachowanie leży w ich naturze. Psy żyjące na terenie Azji były wychowywane na stróżów gospodarstwa domowego. Ich zadaniem było głośne sygnalizowanie zagrożenia. Taki sposób bycia wynikał ze swoistych warunków geograficznych, a także społecznych. Osady w Tybecie były dość słabo zaludnione, zaś poszczególne domostwa w dużej mierze daleko od siebie.


W wolnej chwili

W jaki sposób najlepiej dbać o naszego psa?

Pies, Shi-Tzu
Dziennikarz: JakeCop
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
W naszych mieszkaniach w wielu przypadkach znajdują się zwierzęta. W praktyce bowiem wielokrotnie okazuje się, że wielu z nas nie jest w stanie akuratnie funkcjonować bez egzystencji zwierząt. Ich fakt bycia niejednokrotne jest dla nas niesłychanie znaczący, bowiem w wielu przypadkach zwierzęta traktowanie są tak samo jak inni współlokatorzy. Jako odpowiedzialni hodowcy niezmiernie wielokrotnie zmuszeni jesteśmy także do zapewnienia im najlepszych warunków. Na szczęście w dniu nowoczesnym w sklepach zoologicznych możemy spotkać ogromnie duży wybór wszelkich akcesoriów dla naszych zwierząt.
Niedużo sąsiadów oznacza ryzyko kradzieży. Psy miały więc skutecznie strzec dobytku i zawiadamiać, gdy w gospodarstwie pojawił się intruz. Należy wiedzieć jeszcze przez podjęciem decyzji o kupnie Mastifa, jakie zachowania leżą w jego naturze. Lecz naturalnie mieć na uwadze, że najistotniejsze jest właściwe ułożenie psa. Warunkiem satysfakcjonującego kontaktu z Mastifem jest dobra znajomość i świadoma aprobata jego charakteru.
23/01/16, 07:03:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.