Jakie możliwości stoją przed nauczycielami podczas niżu demograficznego?

Nauczyciele obecnie już nie są tzw. świętymi krowami. W końcu dzisiaj mamy niemały niż demograficzny. Skoro pomniejszyła się ilość uczniów, nie powinno przesadnie zdziwić, że bezrobocie to coraz bardziej poważne zjawisko wśród nauczycieli. Oczywiście sytuacja nauczycieli nie jest tak mocno katastrofalna. W zasadzie ci dobrzy nauczyciele nadal robią to co umieją najlepiej. Tak w ogóle byłoby dobrze, gdyby we wszystkich przypadkach przechodzili na zwolnienie albo wcześniejszą emeryturę tacy belfrzy, którzy w zupełności nie nadają się do tego jakże wymagającego fachu.
nauczyciel w czasie lekcji
Dziennikarz: Hannah Shelton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
No cóż, to w tym momencie niestety mało realne - zwłaszcza ta starsza część nauczycieli często jest niejako pod ochroną. No dobra, ale przecież porządny nauczyciel powinien w dalszym ciągu uczać polskie bądź zagraniczne dzieciaki! Solidna edukacja to prawdziwy skarb, akurat co do tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości! Na szczęście szczególnie w największych miastach nawet brak zatrudnienia w zwykłej szkole nie jest aż tak - opinie na nasz temat ogromną przeszkodą w znalezieniu pracy! Sprawdź: kursy firmowe.

W wolnej chwili

Klocki - pomysłowy prezent dla naszej pociechy

klocki
Dziennikarz: Marco Hazard - Некромант
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Klocki lego to nie tylko budowanie, czego tylko dusza zapragnie, co tylko jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, klocki lego to też pudełka z przygotowanym scenariuszem, pokazują, co trzeba złożyć i o co chodzi w tej serii klocków, do takich serii zalicza się na przykład klocki lego castle. Zamki, które muszą zostać ocalone przez smokami i jeszcze trzeba ratować księżniczkę, to niesamowita akcja, którą daje się wydobyć z klocków. Niektóre osoby twierdzą, że z klocków lego się wyrasta jednak warto im dać do zrozumienia, że są w błędzie. Każdy bez względu na wiek, jeżeli mają więcej niż sześć lat – granica ustalona, bo młodsze dzieci mogą nie do końca rozumieć istotę gry, na pewno będzie się doskonale bawił układając klocki lego.


Przecież praca dla nauczycieli w Warszawie jest różnoraka. Weźmy choćby w rachubę pracę w szkole językowej. W wielu przypadkach kilka godzin w trakcie tygodnia to całkiem spora ilość pieniędzy. Właśnie, często nauczyciele w typowych szkołach pracują tak naprawdę mało... W takim razie prawda jest taka, że zwolnieni nauczyciele muszą dostosować się do nowych realiów. Jednak spokojnie - często jest tak, iż nowa sytuacja jest bardziej korzystna, aniżeli stara! Dla zainteresowanych: .

Akustyka w szkole
Dziennikarz: Armstrong
Zainspirowane przez: Armstrong
Godne znacznego zainteresowania jest również udzielanie korepetycji. Prawda jest taka, że bardzo często jest tak, iż nauczyciel, który zasłynął ze skuteczności może zarobić sporą ilość kasy. To dobrze pokazuje, że nauczyciele tak czy siak mają wiele możliwości. Nikt nie powiedział, iż miejsce nauczyciela jest wyłącznie w szkole.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, na której znajdziesz pouczające artykuły - najedź na link educentrum.

Choć naturalnie korepetycje matematyka Warszawa czy praca w szkole językowej tak czy siak są zarezerwowane tylko dla najbardziej solidnych. Zapewne nieodpowiedni nauczyciel po pewnym czasie straci zarobek. Cóż, w taki sposób działa wolny rynek. Bardzo krótko podsumowując kwestię pracy w edukacji - ciągle szczególnie ci porządni nauczyciele mogą zarobić całkiem spore pieniądze, a do tego rozwijać młodzież w Polsce - .
19/01/13, 07:17:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.