Współczesna matura w porównaniu do starej

Na dzień dzisiejszy matura wygląda o wiele inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Zmienił się zakres tematów, które do tego egzaminu powinno się umieć, jak również system nauczania do matury. Bierze się to między innymi z reformy edukacji, która wprowadziła gimnazja, a przy tym skróciła czas nauki w liceum o rok.
Dlatego przygotowania do matury muszą zamknąć się w krótszym czasie. Wielu ludzi sądzi, że poprzedni system jest bardziej korzystny, a stara matura (informatyka matura) była egzaminem na o wiele wyższym poziomie. Nie jest to stuprocentowo prawdą. Współczesny egzamin kładzie bowiem nacisk na sprawdzanie innego rodzaju zdolności niż stara matura. Następną różnicą jest ukazanie się szerokiej gamy pomocy typowo do matury w rodzaju „angielski kurs do matury”, które mają umożliwić uczniom łatwe przyswajanie potrzebnych wiadomości poza murami szkoły.

Język polski

Przygotowania do matury
Dziennikarz: Jixar
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o odstępstwa pomiędzy starym a nowym egzaminem maturalnym, najczęściej za przykład podawany jest maturę z polskiego. Egzamin ustny z tego przedmiotu odbiega bowiem w znaczny sposób od swojej wersji z przeszłości. Kiedyś opierał się on na losowaniu zadań z podanego zestawu, a później na ustnej odpowiedzi na pytania. Na dzień dzisiejszy matura (matura z informatyki 2019) z tego przedmiotu opiera się na własnoręcznym opracowaniu przez ucznia prezentacji. Tematy są podawane przez wychowawców, uczniowie mogą też układać własne, które muszą zostać zatwierdzone. Sam egzamin polega na wygłoszeniu prezentacji przed grupą ludzi, najlepiej z wykorzystaniem pomocy w formie prezentacji multimedialnej, plansz i tak dalej.

Przygotowania do egzaminu maturalnego

Obecny system edukacji w większości przypadków skutkuje tym, że w szkole ponadgimnazjalnej w ciągu dwóch lat realizowany jest typowy program zajęć, a dopiero w trzeciej klasie zaczynają się przygotowania typowo do matury. W ramach przygotowań prowadzone są rozmaite lekcje fakultatywne z przedmiotów, z których uczniowie zdają maturę. Ponadto można również korzystać ze specjalnych opracowań, których jest wydawanych coraz więcej z rozmaitych przedmiotów. Kurs maturalny z matematyki może przydać się wielu osobom, w szczególności że na dzień dzisiejszy jest ona przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich. Wielu uczniów decyduje się też na korzystanie z korepetycji w celu podniesienia poziomu umiejętności z różnych dziedzin.


W wolnej chwili

Jak wybrać najlepsze liceum dla siebie

Szkoła, klasa
Dziennikarz: daryl_mitchell
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybór właściwego liceum to nie lada odpowiedzialność. Często rzutuje na późniejszy start naszych dzieci. Obecnie mamy mnóstwo klas profilowanych, które ukierunkowują dzieci na wybrane dziedziny określonych dziedzin. Już bardzo wcześnie można zaobserwować do których przedmiotów nasze dziecko bardziej się nadaje. Czy lubi liczyć, uwielbia uczyć się języków obcych, a może reakcje chemiczne nie stanowią dla niego problemu?
19/03/20, 07:20:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.