Gdy mamy kociaka w na utrzymaniu

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeśli więc w odpowiedzi na usilne prośby naszego brzdąca, pragniemy mu w końcu pozwolić na jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kocie.
Koty to zwierzaki bardzo samodzielne. Mogą sobie dać radę bez ludzi, jednakże łaskawie tolerują naszą obecność w otoczeniu. Kiedy bowiem decydujemy się na kota, musimy wiedzieć, że wprowadzamy do naszego mieszkania jedynego króla. To właśnie on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kota, bez wątpienia nauczy się pokory, gdyż ten zwierzak na pewno nie pozwoli sobą rządzić.


To niesamowite czyścioszki, dlatego też my nie musimy już troszczyć się o higienę naszego kota. On to zrobi najlepiej sam. Tymczasem można zadbać o zdrowy pokarm, dostosowany do wieku kota oraz jego aktywności. Mnóstwo odpowiednich mieszanek dostaniemy w każdym dobrym sklepie zoologicznym.

Czy poszukujesz na stronie dobra karma dla psa czegoś niezwykle interesującego? Zapraszamy w takim razie do nowego artykułu. Trzeba tylko kliknąć w podany link.

Możemy także zakupić jedzonko dla naszego kota online. Jest to bez wątpienia wygodniejsze dla nas, ponieważ produkt będzie dostarczony do naszego mieszkania.

Choć koty są z reguły samotnikami i chadzają własnymi ścieżkami, uwielbiają także wszelkie igraszki i psikusy. Zwłaszcza kocięta są chętne do zabaw. Aby zachęcić naszego kociaka do ruchu, powinniśmy kupić specjalne zabawki dla kota. Można je także kupić w sieci lub w dowolnym stacjonarnym sklepie z akcesoriami dla zwierząt. Np. tu:

Na rynku mamy wielki wybór takich produktów. Najchętniej kupowane są sztuczne myszy. Mogą być zrobione z miękkiej tkaniny, z tworzywa sztucznego lub gumowe- używane jako gryzaczek. Bardzo często są one napełniane kocimiętką- rośliną, która ma magiczny wpływ na wszystkie koty. A jeżeli akurat nie chce nam się iść do zoologicznego sklepu, możemy dać naszemu pupilowi kłębek wełny- kociak zwariuje ze szczęścia. Warto też zaopatrzyć się w specjalne drapaki, które pozwolą naszemu pupilowi się wyszaleć, a my tym sposobem ustrzeżemy nasze mieszkanie przed jego ostrymi pazurkami.
20/07/02, 07:19:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.