Kot w naszym mieszkaniu

Dzieciaki w pewnym okresie dojrzewają do pewnej śmiałej decyzji i pewnego pięknego ranka oświadczają nam, że pragną posiadać zwierzątko. Mógł to być wpływ rówieśników. Jeśli w mieszkaniu obok jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne zwierzątko jest na osiedlu kimś. Pozostałe dzieciaki pragną przecież zwierzątko pogłaskać, pofiglować z nim trochę. W tym przypadku ten dzieciak staje się królem i tylko od jego zachcianki zależy, kto teraz weźmie na ręce jego świnkę.
Jeżeli więc nasze dziecko uparło się, aby mieć małego zwierzaczka, powinniśmy jemu przedstawić, jakie z tym łączą się konsekwencje. Zwierzak to nie jedynie same radości, ale przede wszystkim poważne obowiązki.

Wedle Ciebie prezentowany materiał jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne wpisy, które posiadają podobnie absorbujące zagadnienia.

Dziecko musi sobie zdawać sprawę z tego, że zwierzątko musi otrzymywać pokarm, musi być myte, a czasem- wyprowadzane. Jeżeli dziecko pojmuje wagę tych wszystkich reguł i zgadza się na nie, powinniśmy się nad tym zastanowić.

Za każdym razem pojawia się dylemat- wolimy kota, czy psa? W przypadku tej pierwszej opcji obowiązek mycia nie istnieje. Kotki to wyjątkowo schludne istoty i potrafią same zadbać o siebie. Są również dużymi indywidualistami. Zawsze kroczą swoimi drogami i to one decydują, kiedy można je pieścić, nie na odwrót. Dlatego, wybierając kupno kociaka, wprowadzamy do swojego mieszkania absolutnego króla. Więcej

Dziennikarz: Qole Pejorian
To, że koty mają swoją opinię na dowolny temat, zupełnie nie oznacza, że nie chcą figlować. Dlatego, aby zafundować wielką frajdę naszemu pupilowi, możemy mu kupić odpowiednie zabawki dla kota . Są one dostępne we wszystkich sklepach z akcesoriami dla zwierząt. Możemy je także nabyć przez internet. Do najpopularniejszych należą myszy. Są one dostępne w wielu rodzajach. Zwykle są napełniane kocimiętką. Mogą być używane jako gryzaczek lub narzędzie zabawy.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany na tej stronie materiał, bez wahania zobacz ponadto towarzyszące informacje (http://www.scenariuszzycia.pl/) - one także są godne polecenia.W wolnej chwili

Gdy mamy kociaka w na utrzymaniu

Koty to niezwykłe istoty. Każdy, kto ma to zwierzę w mieszkaniu, na pewno się z tym zgodzi. Jeżeli zatem w odpowiedzi na niezliczone prośby naszego dziecka, chcemy mu wreszcie podarować jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kocie.
Koty to zwierzęta niezmiernie niezależne. Umieją sobie poradzić bez ludzi, jednakże łaskawie tolerują naszą egzystencję w domu. Kiedy bowiem kupujemy kotka, trzeba nam wiedzieć, że wprowadzamy do naszego mieszkania absolutnego króla. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kotka, z pewnością nauczy się cierpliwości, gdyż ten zwierzak z pewnością nie pozwoli sobą rządzić.


Korzystając z usług sklepu w sieci możemy od razu zadbać o specjalną karmę dla kotków, która zawiera właściwe dla naszego kociaka składniki. Odpowiednie odżywianie to gwarancja, że nasz kot będzie się rozwijał tak jak trzeba, a jego sierść będzie pięknie się błyszczeć.
20/11/05, 09:21:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.