Kocia rzeczywistość czyli jak skutecznie troszczyć się o mruczka

Świat bez kotów musiałby być zły. Dużo ludzi nie potrafi żyć bez tych zwierzaków i to nic dziwnego. Kot racze nie jest tak mocno przywiązany do człowieka jak pies, nie słucha komend, jest zupełnie niezależny, bywa, że coś demoluje (szczególnie, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to mruczka da się kochać.
Karma dla kotów
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
A mruczki są nam znane od wieków. Gdy zaczęto przeprowadzać wykopaliska archeologiczne w kraju faraonów, odkryto dużo fresków, na których były przedstawione obrazy kota. Odkryto też mnóstwo zakonserwowanych kotów – te zwierzaki były przez poprzednich mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do tej pory nie znaleziono żadnej staroegipskiej kuwety, ale kto wie?.

wolfik, sklep zoologiczny
Teraz czas na inną anegdotkę związaną z mruczkami. W pewnym domu dla staruszków w Stanach Zjednoczonych żył kot, który mógł bezbłędnie przepowiedzieć zejście któregoś z pacjentów.

Zainteresował Cię opublikowany w tym serwisie problem? Jeśli tak, to oprócz tego wejdź na ten link - więcej przeczytasz w treści (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106).

Mruczek mościł się wtedy na łóżku starszej osoby. Niestety, kot później został odnaleziony martwy, ponieważ pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go mocno lękać. Ta sprawa potwierdza, że człowiek zwyczajnie takich przepowiedni wiedzieć nie chce. Poza tym wydaje się, iż kot z opowieści został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z diabłem. Od dawna mruczki były towarzyszami czarownic, a czarne koty do dziś przynoszą nieszczęście. To okropny zabobon. Dokładne eksperymenty twierdzą, że kot wykazuje wielkie właściwości medyczne – potrafi znaleźć miejsce bólu i położyć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i przyjemne mruczenie oddziałuje kojąco na cierpiącego. Znacznie więcej w tym temacie: link do bloga


W wolnej chwili

Czego potrzebuje zwierzak?

Kot, zwierzęta domoiwe
Dziennikarz: wrhoanaz
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Współcześnie coraz więcej ludzi ma własne zwierzęta. Są amatorzy kociaków i psów, posiadacze akwariów z rybkami. Rodzice nierzadko kupują dzieciom chomiki i świnki morskie. Niektóre osoby posiadają żółwie, a nawet węże i pająki. Możliwości jest co niemiara. Kiedy posiada się już wymarzonego zwierzęcego kumpla dobrze jest wiedzieć w którym miejscu się wyposażyć tak, by zapewnić mu to, czego potrzebuje.


Siedemnastego lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (https://www.equiversum.pl/pl/c/Sakwy/130), pod jakim odnajdziesz niezbędne Ci informacje - zobacz, że Cię zaciekawią na długi czas.

O ile masz w lokum kotka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś nowe, wyjątkowe karmy. W ten sposób okażesz futrzakowi, jak silnie go lubisz. Koty są o wiele mądrzejsze niż większość ludzi myśli, więc możesz posiadać pewność, że twój pupil załapie taki gest. Fajnym prezentem na ten dzień są także drapaki dla kotów – koty lubią takie rzeczy. Tutaj więcej:
Zainspirowane przez:
21/05/07, 07:39:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.