Jaką pokarm wybrać dla naszego kota?

Mały człowiek, który z zapałem poznaje otaczający go świat, może nas zaskakiwać. Istnieją takie rodzaje pytań, których pragnęlibyśmy przez długi okres nie słyszeć z ust własnego dziecka. Ale w końcu przychodzi ten długo odwlekany dzień i nasza pociecha z całą stanowczością oznajmia wszem i wobec, że pragnie mieć zwierzątko.

Świdruje nas tym błagalnym spojrzeniem, któremu tak trudno jest się oprzeć i nie mamy pojęcia, co mamy uczynić. Z autopsji wiemy, jaka jest ta dziecięca opieka nad żywym stworzeniem. Zwykle polega ona na wspaniałej zabawie ze zwierzęciem, podczas gdy to właśnie dorośli muszą zająć się innymi, już nie tak przyjemnymi czynnościami. Zanim jednak kategorycznie się sprzeciwimy, pomówmy poważnie z malcem i przedstawmy mu, jakie będą jego obowiązki. Jeśli maluch obieca, że będzie przestrzegał wszystkich reguł, nie pozostaje nam nic innego, jak jedynie się zgodzić.

Kot, zwierzęta domoiwe
Dziennikarz: wrhoanaz
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Idealnym pomysłem może się okazać kiciuś. Koty to zwierzaki wyjątkowo samodzielne, które same świetnie zatroszczą się o własną czystość. Nie musimy ich także codziennie wyprowadzać. Koty mają to do siebie, że chodzą swoimi drogami. Nasza rola opiekuna jest ograniczona właściwie tylko do karmienia naszego ulubieńca i organizowania systematycznych wyjazdów do weterynarza. Jeśli chodzi o właściwe żywienie naszego kociaka, to mamy tu wielkie pole do popisu. Najpopularniejsza jest mokra karma (zobacz: sucha karma dla kota) dla kota.

Kot domowy
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Powinniśmy jednak sprawdzić, czy zawiera ona wszelkie, niezbędne naszemu domowemu drapieżnikowi, witaminy i mikroelementy. Najlepiej odwiedzić dobry internetowy sklep zoologiczny i rozeznać się, która karma (zobacz: karma dla kotów) może być dla naszego kota wskazana: ziwipeak karmy dla kotów, czy karmy dla kotów brit. A może lepiej zdecydować się na karmy suche dla kotów animonda? Firm, produkujących pokarm dla tych zwierząt jest naprawdę dużo. Jeśli targają nami wątpliwości, lepiej skonsultować się z weterynarzem lub pracownikiem sklepu z akcesoriami dla zwierząt.

Właściwe pożywienie zagwarantuje naszemu kotkowi niezbędną mu do psot energię, a także sprawi, że jego futerko będzie cudownie lśnić.
24/02/07, 07:05:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.