Co eksperci mówią na temat uprawiania chryzantem?

Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to rodzaj niezwykle popularnego w Azji kwiatu. Występuje naturalnie, znaczy w stanie dzikim, w Japonii, Chinach lub Korei. Okres kwitnięcia chryzantemy przypada na późną jesień. Przyznać powinno się również bardzo wysoką estetykę tego kwiatu. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złotym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, ale musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest mocno związany z kulturą Japonii od dawien dawna.
Aranżacje kwiatowe
Dziennikarz: Esperluette
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niezwykłe cechy chryzantem a opinie usatysfakcjonowanych osób je uprawiających

W wolnej chwili

Urocze kwiaty – chryzantema wielokwiatowa

białe chryzantemy
Dziennikarz: alexeyklyukin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W zależności od typu chryzantema wielkokwiatowa może występować w rozmaitych kolorach kwiecia. Wśród wyjątkowo rozchwytywanych przez konsumentów propozycji są te o różowym odcieniu, ale wszystko jest rzeczą gustu klienta czy klientki oraz od niego właśnie zależy. Jest to rodzaj bylin czy półkrzewów, które podobają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, ale wielu kojarzą się ze Wszystkimi Świętymi.


Kwiaty - źródło artykułu takie jak chryzantemy możemy zasadzić też w doniczkach. Na wielu stronach internetowych, które są prowadzone przez profesjonalistów oraz systematycznie uzupełniane o ważne informacje odnaleźć możemy szereg przydatnych w znacznym stopniu porad. Stosując się do podanych tam wytycznych można zadbać o swoje kwiaty oraz cieszyć się ich niezwykłym urokiem na co dzień. Nic nie raduje tak jak bukiet pięknych chryzantem na stole w kuchni.

Przepiękna chryzantema wielkokwiatowa oznacza złoto

Z jakich powodów o kwiatku takim jak chryzantema wielkokwiatowa (oferta mówi się, że przywodzi na myśl złoto? Najistotniejszym tego powodem jest pochodzenie określenia z języka greckiego od wyrazu chryzos, jakie znaczy właśnie tę barwę. U nas uprawiana jest chryzantema tak zwana Zawadzkiego, która przypomina tradycyjną stokrotkę. Ma żółty środek i białe płatki wokół niego. Kwiaty te możemy sukcesywnie sadzić już od początku wiosny, natomiast proces zakończyć można wraz z początkiem lata.

Powody wybierania przez klientów i klientki kwiaciarni chryzantem

W kwiaciarniach klienci oraz klientki nierzadko pytają o kwiaty takie jak chryzantemy. Ich długa żywotność, niezwykła estetyka i duże możliwości dekoracyjne zachęcają do decydowania się właśnie na ten typ kwiatów. Biorąc pod uwagę sadzenie ich na własną rękę, nie stanowi to żadnego problemu. W internecie znaleźć można wiele bardzo użytecznych wskazówek w tym temacie, dlatego sporo osób decyduje się na taki krok. Specjaliści zapewniają swoje wsparcie.
18/07/12, 02:50:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.