Akcesoria potrzebne przy szczeniaku w domu

Pies w domu to bardzo duża odpowiedzialność. Przede wszystkim powinna to być przemyślana decyzja. Powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy mamy odpowiednią ilość czasu na tresowanie i zabieranie psa na spacer? Czy ma się kto nim zająć w szczególnych momentach? I co ważne, czy jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi i gotowi na opiekę nad czworonożnym przyjacielem?


tibetan mastiff
Dziennikarz: lgrvv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli odpowiedzi na powyższe zagadnienia są korzystne, potencjalni właściciele pieska powinni przejrzeć wiele poradników odnośnie wychowywania i dobrego zdrowia i kondycji małego psa oraz przeglądnąć dostępne na rynku akcesoria dla psów.

Akcesoria dla psów są ważną częścią faktu posiadania psa w mieszkaniu. Jeszcze przed zabraniem zwierzątka do siebie, musimy zatroszczyć się o takie przedmioty, jak na przykład miski na wodę i jedzenie, obrożę (także przeciwpchelną) i smycz, kaganiec czy wygodne legowisko i kuwetę, specjalną karmę. W sytuacji gdy wybieramy się w wyjazd urlopowy przydadzą się przedmioty takie jak klatka lub specjalna mata na fotel do samochodu. Wszystkie te rzeczy można nabyć na .

pies
Dziennikarz: Guilhem Vellut
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Również istotne są akcesoria do pielęgnacji. Na samym początku sprawdźmy jakie wymagania ma rasa i zakupmy zgodnie z tym szampon, szczotki czy środki odstraszające insekty.

Ostatnio szalenie lubiane są akcesoria wiążące się z tresurą czy wyglądem psiaka. Nie dziwi już widok psa sport-dog obroże treningowe ubranego w przezabawne ubranka. Pamiętajmy jednak, że najistotniejszy jest komfort naszego psa. Tu mniej ważne jest poczucie estetyki, ale liczy się przede wszystkim wygoda. Z tej przyczyny właściciele psów powinni poświęcić sporo czasu na kupowanie odpowiednich rzeczy. Nie nie warto kierować się wyłącznie reklamą, lepiej sprawdźmy czy aby kupione akcesoria nie zaszkodzą naszemu zwierzakowi.
22/04/03, 07:03:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.