Kupujemy psiaka. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż chce mieć w domu zwierzaka. To dość poważna rzecz i należy się nad nią odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, by zaprzestało nas tą sprawą zamęczać. Oszukiwanie malca przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż brak zgody. Zanim jednakże zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzątku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.

Pies rasy mastif tybetański
Dziennikarz: lgrvv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zróbmy pogadankę z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Wyjaśnijmy mu, że jest to żywe stworzenie, które jest od nas zupełnie uzależnione. Musimy je dokarmiać i troszczyć się o nie - przy pomocy takich preparatów. Jeżeli nasze dziecko zrozumie to i zechce przestrzegać wszystkich zasad, możemy pomyśleć o zwierzaku.

Zazwyczaj wybieramy pieska. Pies to od dawien dawna najlepszy przyjaciel człowieka. Jak dotąd się nie przytrafiło, aby wierny pies zdradził swojego pana. Wręcz przeciwnie, słyszymy o przypadkach, kiedy to pies wyciąga z opresji swojego pana. Czasami długo „opłakuje” odejście człowieka i zwykle wkrótce sam również zdycha. Szczeniak będzie bez wątpienia oddanym kompanem naszego malucha. Jest wiele ras, które wręcz uwielbiają dzieci, możemy więc postarać się o takiego pieska.

W wolnej chwili

Musisz się troszczyć o nasze zwierzaki

kot
Dziennikarz: Linda Tanner
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie ważne jest to, jakie zwierzę posiadamy w domu, czy to świnka morska, kot albo pies o każde z nich trzeba jak najlepiej dbać oraz wykonywać wszystko, aby posiadały zapewniony jak najwspanialszy komfort do życia. Na szczęście teraz to zadanie mamy uproszczone, ponieważ producenci elementów dla zwierząt prześcigają się w propozycjach, co zrobić, aby nasz zwierzak był zadowolony z życia oraz by jednocześnie mógł nam jak najdłużej towarzyszyć.


Decydując się na pieska, zwróćmy uwagę na to, jaki tryb życia prowadzi. Jeżeli mieszkamy w bloku, w małym mieszkaniu nie decydujmy się na wielkie rasy oraz te, które muszą się wybiegać. Kupmy raczej pieski, którym nie potrzeba tyle ruchu. Jeśli pragniemy jamnika, nie zapominajmy o tym, by nie wchodził sam po schodach, ponieważ to może mu zniszczyć kręgosłup.

tibetan mastiff
Dziennikarz: lgrvv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zapewniajmy naszemu psiakowi właściwą karmę, dopasowaną do jego aktywności - np. od tej firmy. Nie dokarmiajmy psa sport-dog pastuch elektryczny dla psa resztkami z obiadu, gdyż nie wszystko, co jest dla nas dobre, będzie dobre także dla ukochanego zwierzaka. Powinniśmy również podarować naszemu małemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt kupimy wszelkiego rodzaju zabawki dla psów w sklepie Glonojada. Są one wykonywane z najrozmaitszych materiałów. Niektóre gryzaki pomagają w usuwaniu kamienia nazębnego.
23/03/24, 04:53:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.