Które owady należałoby sprawić do naszej hodowli?

Hodowanie przez nas różnego rodzaju owadów stało się w wielu przypadkach pasją dużej części naszego społeczeństwa. W tym miejscu bezsprzecznie należałoby nadmienić, że nie wszyscy z nas posiadamy pewnego sposobu predyspozycje, zarówno psychiczne jak i materialne, aby zajmować się tą niezmiernie wymagającą hodowlą, w związku z tym też tylko nieliczni z nas postanawiają ją założyć. Niemniej jednakże jak się okazuje wielokrotnie okazała hodowla jest dla nas powodem do dumy, w takim razie też koniecznie pragniemy ją założyć.
Mrówki
Dziennikarz: mahalie
W dniu dzisiejszym sklepy zoologiczne dostarczają nam wybitnie szeroki wybór owadów, które możemy hodować w domu. W praktyce jednakże wielokrotnie posiadamy duże trudności z jego dokonaniem, bowiem w szeregu przypadków nie wiemy który z owadów będzie najlepiej nadawał się do naszej domowej hodowli. Z pomocą wprawdzie na pewno przyjdą nam eksperci z branży zoologicznej.

W tym miejscu powinno się oczywiście także zapoznać się z forami internetowymi, w których na pewno znajdziemy dużo wartościowej wiedzy. Ilość gatunków proponowana nam przez sklepy zoologiczne bowiem jest duża, tym samym też warto przed podjęciem ostatecznej decyzji nadzwyczaj dobrze się zastanowić nad naszym zakupem. Z opinii ekspertów pomimo tego jednoznacznie wynika, że ciekawym gatunkiem, który powinno się zakupić do naszego domu jest straszyk australijski. Jego wymagania co do pożywienia nie są bardzo duże, skutkiem tego też spokojnie zaaklimatyzuje się on w naszym domu. Co ciekawe, również straszyk australijski cena nie jest bardzo wysoka, co na pewno jest olbrzymim plusem. Nasze domowe terrarium może wobec tego wyglądać niepomiernie atrakcyjnie, jeżeli do tego się przyłożymy.

W wolnej chwili

Straszyki australijskie

Straszyk australijski
Dziennikarz: Raven Fotoamator
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
O posiadaniu własnego zwierzaka w domu myśli wielu ludzi. Ale posiadanie kota, psa czy nawet chomika wiązać się będzie z dużą ilością obowiązków. Jednak są zwierzaki, jakie nie tylko są mało wymagające w hodowli, lecz także są niezwykle oryginalne. Na przykład należą do nich straszyki australijskie, dochodzące do piętnastu centymetrów długości owady o bardzo oryginalnym wyglądzie.


Ogród w lipcu
Dziennikarz: ricoeurian
Zainspirowane przez: www.flickr.com
Hodowla owadów bez wątpliwości jest ogromnie ciekawym hobby. Niemniej natomiast aby ją realizować koniecznie musimy przyswoić pewną zoologiczną wiedzę oraz nabyć adekwatne oprzyrządowanie. Wyłącznie pod takimi warunkami będziemy posiadać pełne przekonanie, że nasze zwierzęta będą w czasie dobrze rozwijać się oraz stawać się coraz silniejszymi. Na początku hodowla (alpakoterapia w okolicach Warszawy) niewątpliwie będzie sprawiała nam pewne problemy, pomimo tego z biegiem czasu nasza wprawa będzie już wystarczająca.
18/09/11, 07:12:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.