Uczyć dziecko możemy na różne sposoby

Jeżeli chcemy troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego malucha, powinniśmy zadbać o jego stosowną edukację. Należy jednak pamiętać, że nauczać i edukować dzieci możemy na różne sposoby – nie chodzi tylko i wyłącznie o wysłanie dziecka do dobrej szkoły, czy kupowanie mu przeróżnych książek do nauki, ale również o edukację poprzez rozrywkę. Liczne badania pokazują bowiem, że nic tak nie poprawia wyników w nauce, jak nauka poprzez zabawę i współdziałanie z innymi ludźmi.
klocki
Dziennikarz: kloniwotski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dziś nauka przez zabawę jest możliwa na wiele sposobów. Można przykładowo dać dziecku jego ulubione klocki Star Wars czy Lego Superbohaterowie i zaangażować go do odgrywania konkretnych scenek, w których będzie musiało wykazać się rozmaitymi umiejętnościami albo z kolei kupić ciekawe gry edukacyjne, które przyniosą dziecku radość, a jednocześnie będą go czegoś uczyły.

Adekwatne zabawki, dopasowane do wieku i zamiłowań malucha to jeden z najlepszych sposobów na połączenie przyjemnego z pożytecznym: dziecko lepiej się uczy, kiedy może przyswajać sobie nową wiedzę lub umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Oczywiście, zamiast kupić typowe najlepsze klocki Lego czy inne zabawki, możemy także zachęcać malucha do nauki poprzez zabawę z jego rówieśnikami – do tego typu zabaw nie są konieczne żadne gadżety, liczy się fantazja i kreatywność i zabawa murowana – dzieciaki de facto są w stanie znaleźć sobie ciekawe zajęcie, nawet jeżeli nie mają pod ręką nowych gier komputerowych czy
klocki
Dziennikarz: Sarah_Ackerman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
reklamowanych w telewizji zabawek.

Podczas zabaw z rówieśnikami uczą się współdziałania, nowych ról społecznych jak również umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Dobrym przykładem mogą być chociażby różnego rodzaju obozy dla maluchów gdzie nasi podopieczni mogą nie tylko miło spędzić czas, ale i nauczyć się wielu nowych rzeczy i zdobyć nowe umiejętności.

W wolnej chwili

O jakich zabawkach marzą obecnie małe dziewczynki?

lalki Monster High
Dziennikarz: Malik Bagci
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zabawki są świetnym sposobem na zajmowanie czasu dziecka. Nie ta kwestia jest najistotniejsza. Zabawka – choć wydaje się być tylko rzeczą – jest metodą kształtującą kreatywność, zainteresowania oraz inteligencję naszego dziecka. Dodatkowo wpływa na na charakter oraz kształtuje poczucie estetyki. Główne zadanie lalek z perspektywy psychologii jest wpojenie w młodej osobie poczucia obowiązku, szacunku wobec ludzi oraz dbałości o swoje przedmioty.


Nauka przez zabawę wydaje się być we współczesnym świecie jedną lepszych metod na wspomaganie rozwoju u dzieci. Kupujmy im zatem edukacyjne zabawki i gry, ale również wysyłajmy pociechy na ciekawe obozy i zapisujmy na różne zajęcia edukacyjne, które będą adekwatne do preferencji i upodobań naszego dziecka. tylko wówczas będziemy mieć pewność, że troszczymy się kompleksowo o jego edukację zapewniając mu równolegle także zabawę.
14/06/26, 15:23:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.