Egzotyczne istoty są w stanie wzbogacić wnętrze twojego domu

Jedną z wielu oferty zwierząt egzotycznych naszego sklepu jest żółw stepowy. Żółw stepowy to rasa zwierzaka z podrzędu żółwi skrytoszyjnych z rodziny żółwi lądowych . Skorupa żółwia stepowego ma kształt owalny . Jest barwy oliwkowozielonej z ciemniejszymi plamami na każdej tarczce. Żółwie te posiadają ciemne łapy , tu i ówdzie żółtawe . Cechą indywidualną jest obecność czterech pazurów na wszystkich kończynach . Duże osobniki mierzą od 15 do 23 cm, przy czym samice są większe od samców .
kameleon w terrrarium
Dziennikarz: Miroslav Vajdic
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielkość tę osiągają najprędzej około 20 roku życia. Żółwie stepowe bytują na pustych , wyschłych , skalistych i zarośniętych zaroślami terenach prerii środkowoazjatyckich. W jaskiniach , w których drzemią , spędzają zimę i odpoczywają , jest dość duża wilgotność . Żółwie stepowe dawniej były postrzegane za zwierzęta wszystkożerne z dominacją jedzenia roślinnego w pokarmie ; nowsze prace badawcze wykazują jednak , że żywią się tylko i wyłącznie roślinami . Odżywiają się okresowo dostępną florą , lecz wystrzegają się traw . Z przyjściem lata , pożywienie staje się mniej wilgotne . Jedzenie swobodnie bytujących żółwi stepowych zawiera dużo błonnika , ale niebogata w proteiny .

Chcesz przeczytać nowy wpis na ten obszerny temat? Zatem wejdź w link tu... i przenieś się do innej strony, jaką dla Ciebie zbudowaliśmy.

Poza tym jest ona zmienna i zależna od pory roku. Żółwie stepowe są aktywne głównie wiosną, po okresie zimowej hibernacji . Wtenczas zaczynają szukanie partnera do godów. Zazwyczaj żółwie stepowe wchodzą w letnią hipnozę i często przeradza się w sen zimowy , rozpoczynający się z nastaniem zimnych jesiennych dni .


W wolnej chwili

Co eksperci mówią na temat uprawiania chryzantem?

Kwiaciarnia
Dziennikarz: anne arnould
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to typ szczególnie popularnego w Azji kwiatu. Występuje naturalnie, czyli na dziko, w Japonii, Chinach czy Korei. Czas kwitnięcia chryzantemy przypada na późną jesień. Przyznać powinno się również szczególnie wysoką estetykę tego kwiatu. Ze spraw interesujących warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złotym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, ale musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest ściśle związany z kulturą Japonii od dawien dawna.

W porze deszczowej , gdy ziemia jest rozmiękła , żółw stepowy kopie jamy które dochodzą do 2 metrów długości , które są zakończone większym pomieszczeniem , gdzie może się swobodnie obracać . Nory służą im do snu ale też letniego i zimowego odpoczynku . bywa , że jedną norę zajmuje równocześnie kilka osobników . Żółwie stepowe osiągają dojrzałość płciową w wieku 3-5 lat. W maju lub czerwcu żółwica składa 2-6 jaj (przeważnie 3) , z których, po okresie trwającej 80-110 dni inkubacji rodzą się młode żółwie .

Po przeanalizowaniu tego materiału, polecam odmienne informacje na przedstawiany temat, które okażą się nie mniej absorbujące.

Żółw stepowy powinien mieć przestronne , odpowiednio wyposażone pomieszczenie . Cena żółwia stepowego zawiera się w cenie od 250 do 400zł za osobnika .
21/06/01, 07:40:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.