Idea na prezent dla dzieciaka - bicykl

Zdecydowana większość ludzi aktualnie potrafi jeździć na rowerze i taki pojazd posiada. Od wielu lat panuje bowiem swoisty zwyczaj, według którego uczy się najmłodszych tej sztuki. Tej umiejętności natomiast nie można zapomnieć, także po wielu latach. Sztuki tej można uczyć już kilkuletnie pociechy, udostępniając im rzecz jasna najpierw modele do nich skierowane, przykładowo z dodatkowymi kołami.
rower
Dziennikarz: Medano
Zainspirowane przez: Medano
Ostatnio można zauważyć tendencję do wykorzystywania przez rodziców specjalnych rowerów dla pociech, które nie mają są pedałów.

Już teraz wejdź na ten link i zweryfikuj info u źródła (https://sentiell.pl), by mieć całkowitą gwarancję, że wszystkie wiadomości publikowane na takiej stronie są miarodajne.

Jazda na tego rodzaju rowerze polega właściwie na bieganiu po ziemi i równoczesnym kręceniu kierownicą. Takie rozwiązanie bez wątpienia ma wiele zalet i rowerki dziecięce tego rodzaju będą coraz częściej widywane. Generalnie jednak nadal przodują standardowe rowery poruszane za pomocą kręcenia pedałami.


W wolnej chwili

Organizujemy fantastyczną imprezę dla swojej pociechy

Drogie Mamy, odpoczywamy!
Dziennikarz: Miejsca Dzieci
Zainspirowane przez: Miejsca Dzieci

W przeważającej większości przypadków dzieje się tak, że jeśli rozmyślamy o imprezach dla dzieci, to do głowy przychodzą nam jedynie te, które organizowane są z okazji Dnia Dziecka, lub takie które związane są z rozpoczęciem czy zakończeniem lata. Oczywiście wiadomo, że wtedy są one trochę połączone z zabawami dla dorosłych, nie mniej maluchy także posiadają tam ogrodzony swój kawałek terenu, gdzie wszystko kręci się wokół nich, ale trzeba również wspomnieć, iż takowe zabawy to nie wszystko.


Więcej kółek

rower
Dziennikarz: Glory Cycles
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rzecz jasna w pierwszych latach życia pociecha nie jest w stanie jeszcze utrzymywać równowagi na wysokim poziomie. A tej równowagi z kolei wymaga prawidłowa jazda na standardowym rowerze. Nauka jazdy także bywa kłopotliwa dla niektórych najmłodszych. Dlatego niejednokrotnie oswaja się je z pojazdem poprzez używanie rowerka trójkołowego, który jest bardzo stabilny i się nie przewraca. W późniejszym czasie dobrze jest przerzucić się na pojazd zwykły, do którego można dokręcić dodatkowe, niewielkie kółka. W ten sposób utrzytmywanie równowagi jest łatwiejsze. Oprócz tego rowery dla najmłodszych dzieci mają zazwyczaj możliwość pchania ich za pomocą specjalnego kija przez rodzica, co ułatwia dziecku jazdę (czytaj tutaj więcej).


Przydatne akcesoria

Poza samym rowerem jest jeszcze sporo elementów, jakie bywają potrzebne małemu dziecku w trakcie korzystania z roweru. Są to między innymi wspomniane już wcześniej dodatkowe mocowane kółka, z których jednak następnie należy zrezygnować. Niezwykle istotnym elementem jest kask. Dorosłe osoby chętnie rezygnują z jego używania, ale dziecku należy taki kask na początku nabyć. Pozwoli on na zapewnienie odpowiedniej ochrony głowy dziecka przed potencjalnymi uszkodzeniami. Trzeba bowiem pamiętać, że najmłodsi mają o wiele większe szanse na upadek z roweru niż ludzie dorośli. Z tego powodu kask jest w tym okresie jak najbardziej trafnym zakupem - zobacz też inne zabawki.
22/01/07, 07:03:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.