Zwierzaki powodują wiele radości - Jak wybrać sobie zwierzaka?

Każdy na jakimś etapie swego życia miał czworonożnego przyjaciela. Momenty spędzone razem są niesamowite i nie można ich niczym zastąpić. Zwierzaki są przyjaciółmi ludzi niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, który udomowił zwierzęta wytworzył z nimi specjalną więź. Wiele zwierząt domowych ewolucyjnie przystosowało się do życia z człowiekiem.

bawiacy sie pies
Zainspirowane przez: http://pixabay.com
Udowodniono na przykład, iż wiele dźwięków emitowanych przez koty są imitacjami ludzkiej mowy. Stanowi to o tym jak silnie powiązany okazuje się być żywot kota domowego z ludźmi. Długa historia wspólnych stosunków zaowocowała wyjątkową relacją. W związku z tym, kiedy okoliczności są sprzyjające i poszukiwany jest zwierzęcy towarzysz warto już dzisiaj odwiedzić pobliski sklep zoologiczny i zastanowić się nad kupnem. Wiele nabywców rozważa, czy lepszym wyborem dla nich jest kot, czy też jednak pies. Każdy jest inny i winien przede wszystkim pomyśleć o sobie w wybieraniu swojego własnego zwierzaka.

Koty i psy to niezmiernie udomowione stworzenia. Oba rodzaje posiadają sporo kontaktu ze swym posiadaczem. Mogą reagować na poniektóre słowa i stworzyć niepowtarzalną emocjonalną więź z ludźmi. Duża liczba psychologów poleca ludziom samotnym nabycie sobie zwierzaka. Dowiedziono, że ma to wyjątkowo korzystny wpływ na psychikę.

W wolnej chwili

Akwarystyka to na pewno atrakcyjne zajęcie!

rybki w akwarium
Dziennikarz: Ben Baligad
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Akwarystyka jest w dalszym ciągu dosyć popularną pasją - można w sumie powiedzieć, że choć w wielu przypadkach myślimy, iż to trochę przestarzałe zainteresowania, i tak nigdy nie należy tak kategorycznie podchodzić do tego. Choć nie są pewnie w ogromnym błędzie tacy ludzie, którzy twierdzą, że w istocie akwarystyka to interesujące zajęcie, lecz cóż z tego, skoro najzwyczajniej w świecie akwarium, piękne rybki czy pokarm są tak czy siak sporymi wydatkami. Fakt - aby mieć okazję na 102 uprawiać akwarystykę, z pewnością trzeba posiadać znaczące pieniądze. No wiadomo - utrzymanie swojego kota bądź świnki morskiej także jest sporym kosztem, to coś pewnego.


Pies okazuje się być o wiele mocniej przywiązanym towarzyszem. Psy są lojalne i często okazują uczucia swoim panom. Potrzebują jednak więcej uwagi, niźli koty i częstokroć nabytek samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Należy wyłącznie pomyśleć która opcja byłaby optymalna. Wiadomo, iż koty mogą być indywidualistami. Same umieją o siebie zatroszczyć oraz nie potrzebują spędzać dużo czasu z posiadaczem. Pozostawione sobie nie czują się samotne i potrafią sobie poradzić jeżeli mają co jeść. Warto zadbać o to żeby karma (zobacz: dobra karma dla psa) była odpowiednio dobrana np.

Tutaj opublikowana jest jeszcze inna strona prezentująca tę sprawę. Przeczytaj także inny świetny serwis na taki temat. On też jest warty poznania.

karma dla kotów wysterylizowanych .

kot
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Pies sam w mieszkaniu będzie się czuł źle, nie wspominając już o tym, ze potrzebuje regularnych spacerów, a także odpowiedniej pielęgnacji Nie każdego stać na duże zwierzę. Wiele osób decyduje się na zakup chomika, albo szczura. Szczury są bardzo inteligentnymi stworzeniami. Potrafią rozwiązywać nieskomplikowane zadania, reagują na swe imię. Osoby niezainteresowane czworonogami często wybierają zakup rybek. Owe kolorowe pływające stworzenia są źródłem olbrzymiej przyjemności swych posiadaczy. Oczko wodne w ogrodzie, czy akwarium stanowią również doskonałą dekorację domu - porównaj pod tym linkiem.

Nabytek zwierzaka to zawsze dobry pomysł. Zwierzę jest najlepszym towarzyszem. Jest też fantastycznym pomysłem dla dzieci. Posiadanie swego zwierzęcia uczy malucha zaradności jak i również zrozumienia. Dzieciaki, którym powierzono w opiekę zwierzaki jako dorośli prościej radzą sobie z wykonywaniem zleceń oraz sami będą sprawniejszymi rodzicami. Dlatego nie należy zwlekać z decyzją i nabyć sobie zwierzaka już dziś.
20/09/09, 07:21:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.