Zwierzęta wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, by zachował zdrowie?

Ludzie od dawna przygarniali do własnych gospodarstw zwierzęta. Zaczęli daleko w przeszłości i ciągnie się to do dzisiaj. Przede wszystkim, pewne zwierzęta są hodowane w celach użytkowych, do uboju i na mięso. Druga rzecz - nawet ludzie pierwotni poczynali dostrzegać, że niektóre zwierzęta, przede wszystkim psowate, łatwo oswoić, a kiedy już się to dokona, te odwdzięczają się przede wszystkim przywiązaniem i wiernością, ale także czujnością, a też, przy właściwym szkoleniu, wsparciem w tropieniu i polowaniach.

Dzisiaj rzecz jasna hodowla ptactwa i pozostałych gatunków przeznaczonych w końcowym rozrachunku do uboju wciąż jest niezbędna – ogromna większość społeczności nie tylko w naszym kraju, lecz i innych krajach, spożywa mięso; pozostałe gatunki zaś są trzymane w mieszkaniach i obejściach gospodarczych raczej dla satysfakcji niż jakichkolwiek innych celów utylitarnych. Niekiedy na wsi niezastąpiony jest owczarek, jaki zaalarmuje szczekaniem, jak do ogrodzenia zbliży się ktoś obcy: listonosz, wędrowny złodziejaszek czy misjonarze odłamów religijnych. Nie wyjaśnia to jednak faktu, dlaczego tak często psy i koty najróżniejszych ras trzymane są w mieście.

Dziennikarz: West Zest
Tak czy owak obecnych w miastach ich wiele, szczególnie psów. Niestety podczas gdy psy generalnie są wszystkożerne, koty dużo trudniej utrzymać w dobrym zdrowiu, a posiadacze kotów czasem nieodpowiednio dobierają im dietę, co w dalszym rozrachunku powoduje mnóstwo chorób. Dostępne są doskonałe karmy suche dla kotów Acana , Kitekat lub Purina Karmy dla kotów tej klasy są tworzone z myślą o doskonałym bilansie składników odżywczych, inaczej niż jest to w wypadku podawania kotu mleka i wątróbki. Sucha karma dla kota powinna cały czas tworzyć podstawę jego jadłospisu, chociaż wydaje się na pierwszy rzut oka, że skoro kot (zobacz miski dla kota) to drapieżnik, powinien spożywać świeże mięso.

Karmy dla kotów Pronature są dobierane i bilansowane tak, żeby zagwarantować dobre zdrowie nie tylko aktywnym kotom dachowym, lecz również na przykład kotom wykastrowanym, które wymagają znacznie mniejszych ilości kwasów tłuszczowych i węglowodanów. Pokarmy dowolnej wymienionej firmy powinien mieć w swoim asortymencie każdy szanujący się internetowy sklep zoologiczny. Wystarczy zagwarantować zwierzęciu odpowiednią dietę, a ten będzie wiele lat szczycił się doskonałym zdrowiem.
23/01/04, 07:03:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.