Zabawki edukacyjne przeznaczone dla dzieci - krótka charakterystyka i propozycje

Nasze pociechy spędzają na zabawie sporą część swojego dnia. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Warto zadbać o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w rozwijaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.
zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? Przede wszystkim należy dobrać przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Aby spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio dostosowana do możliwości i umiejętności malucha. Maluchy w zależności od tego, ile mają lat, potrzebują rozwijać różne sprawności. Naturalnie maluchy do 3 lat mają zupełnie inne potrzebyod dzieci chodzących już do przedszkola.

zabawki lego
Dziennikarz: Random Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Większe dzieci posiadają już jakąś wiedzę odnośnie tego, co je otacza. Mogą same podejmować decyzję przy zakupie zabawek, wybierając przedmioty, które są dla nich najładniejsze. Warto jednak pomóc czasem im przy zakupie i zamiast kolejnej lalki czy samochodziku, kupić mu puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą koncentracji, a także porównywania kształtów, dostrzegania różnic i podobieństw pomiędzy elementami.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz ze strony? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to zachęcamy do sprzeciwu. Każda wymiana myśli będzie mile widziana.

Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki czytania i pisania.

Dla bardzo małych dzieciaczków, które jeszcze nie potrafią chodzić najlepszą zabawą będzie mata edukacyjna. Jest to rodzaj maty zrobionej z delikatnego materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy do zabawy. Są to na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, które dziecko może chwytać. Maty edukacyjne są bardzo powszechne, nie są drogie, a są wygodne, mobilne i dają możliwość zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.


W wolnej chwili

Które klocki wybrać dla swojego malucha?

Figurka z klocków
Dziennikarz: Jean-Daniel Pauget
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każdy wie, że jeśli chodzi o telewizję czy komputer to w życiu każdego człowieka i tego starszego i tego małego jest jej czasem, aż za dużo. Dlatego staramy się, żeby bawić się inaczej niż przechodząc kolejny poziom w grze czy oglądając filmy. Najlepszą formą nauki dla dziecka jest zabawa.

Dla roczniaków bardzo dobrą opcją mogą się okazać zabawki interaktywne. Takie zabawki są tak pomyślane, żeby mieć za zadanie stymulować rozwój dziecka w różnych sferach, na przykład intelektualnej, ale także społecznej.

Każdy następujący link wiedzie wyłącznie do wartościowych portali, na jakich możesz przeczytać o ważnych zdarzeniach. Nie wahaj się, ale kliknij w niego!

Bezpieczna i dobrze skonstruowana zabawka bierze pod uwagę bowiem to, na jakim etapie rozwoju jest dziecko w danej chwili.
19/01/31, 07:19:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.