Niezwykłe zainteresowanie egzotyką – interesujące propozycje

W dzisiejszych czasach dużym uznaniem w naszym kraju cieszą się ozdobne i egzotyczne rośliny, wśród których bezsprzecznie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane dużą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny niezwykłe. Wielu spyta, na czym konkretnie ta niezwykłość się opiera? Są to rośliny ozdobne o kulistym oraz zwartym pokroju. Stanowią niepowtarzalną ozdobę ogrodu, dlatego poleca się stawiać na egzotyczne gatunki uprawianych roślin.
rozwinięta jagoda kamczacka
Dziennikarz: Wendell Smith
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jagoda kamczacka – jaki ma swój udział na polskim rynku

W wolnej chwili

Uprawa chryzantem

Jesienny czar chryzantem
Dziennikarz: ankakay
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Chryzantema to upragniona, popularna roślina ozdobna o fenomenalnych kulistych kwiatostanach. Jej płatki mogą przybrać różne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe.


Okres, gdy dojrzewa jagoda kamczacka, to przełom maj i czerwiec. W tym czasie warto zwrócić niezwykłą uwagę na dbałość o roślinę oraz dostarczanie jej wszystkich potrzebnych składników, jak i stwarzanie odpowiednich warunków. Ten rodzaj jagody jako gatunek egzotyczny wcale nie jest kłopotliwy w uprawie, dlatego nie jest trudno zadbać o niego także w okresie zimy. Jej niezwykła odporność na zmieniające się oraz skrajnie różne warunki atmosferyczne powoduje, że motywuje coraz większą liczbę pasjonatów sadzenia do siebie.

Drzewa owocowe, na jakie warto stawiać

Które drzewa owocowe (jeśli chcesz wiedzieć zajrzyj tutaj: na temat drzew owocowych w projektoskop) są dzisiaj w szczególnej cenie? Nierzadko sadownicy decydują się na szczególne rozwiązania, i to nie tylko ze względu na silną chęć wyróżnienia się. Białe i miejscami żółte kwiaty jagody kamczackiej powodują, że staje się wyjątkową dekoracją każdego ogrodu i sadu. Interesujący kształt owoców różni się od tego, jak prezentuje się klasyczna jagoda, mianowicie jest to spłaszczony walec. Smak jednak jest niezwykle zbliżony do smaku jagody leśnej.

Jagoda kamczacka – jej urok i wyjątkowość

Jagoda kamczacka (dowiedz się więcej na jako roślina niezwykła swój początek bierze z Azji, gdzie po raz pierwszy zauważona została w rejonach północno-wschodnich. Biorąc pod uwagę rośliny rozmaitego rodzaju, jest to niewątpliwie ważna zaleta. W szczególności, jeżeli pod lupę bierzemy Polskę oraz panujące tu niezwykle różnorodne temperatury. Jagoda z Kamczatki ma duże wymagania pod względem obszaru w sadzie oraz ogrodzie, który należy jej bezsprzecznie poświęcić.
18/12/12, 10:36:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.