Rzadki wybór dotyczący hodowli zwierzaka

Spora część ludzi marzy o posiadaniu własnego zwierzaka, lecz nie decydują się nie, gdyż twierdzą że nie mają odpowiedniej ilości miejsca. Tymczasem nawet w niedużym mieszkaniu można spokojnie jakieś zwierzę trzymać, oczywiście nie każde do tego celu będzie odpowiednie. Wybór zwierzęcia do trzymania w domu należy porządnie przemyśleć, aby później nie było problemów z jego opieką.
piękny wąż w terrarium
Dziennikarz: Iqbal Osman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niestety zdarza się dość często, że ktoś pod wpływem impulsu przynosi dzieciom lub sobie psa, kota czy chomika, i kilka miesięcy później wychodzi, że zwierzę takie ląduje na śmietniku albo w schronisku. Nawet jeśli będzie to złota rybka czy mały owad w słoiku to trzeba dać mu pożywienie i wodę, raz na jakiś czas zmienić podłoże albo wyczyścić miejsce, w którym przebywa. Z tego też powodu zanim się kupi zwierzę do domu, trzeba dobrze poznać obowiązki, jakie wiązać się będą z jego posiadaniem, i gdy okaże się, że mogą być kłopoty z ich realizacją, to chyba lepiej zrezygnować z zakupu. Z pewnością może to wyjść to na dobre zwierzakowi, bo nie będzie się później niepotrzebnie męczyć, kiedy ktoś nie będzie miał czasu na chociaż trochę opieki.


W wolnej chwili

Straszyki australijskie

Straszyk australijski
Dziennikarz: Raven Fotoamator
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
O własnym zwierzęciu w mieszkaniu myśli wielu ludzi. Jednak posiadanie kota, psa czy nawet świnki morskiej wiązać się będzie ze sporą ilością obowiązków. Są jednak zwierzęta, jakie nie tylko są mało wymagające w hodowli, lecz także cechują się dużą oryginalnością. Należą do nich przykładowo australijskie straszyki, dochodzące do kilkunastu centymetrów długości owady o bardzo niezwykłym wyglądzie.


terrarium
Dziennikarz: Eli Christman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Do najczęściej wybieranych domowych zwierzą należą koty i psy. Wybierając psa pamiętać trzeba, że będzie on wymagał codziennego wyprowadzania na spacer, a dodatkowo jego utrzymanie będzie dość kosztowne. Duże psy potrzebują dużej ilości jedzenia, więc trzeba będzie się z tego typu kosztami liczyć. Trochę mniej problemów będzie z kotami, jeśli nie wychodzi on z domu, to powinna wystarczyć niewielka kuweta, miska z wodą i regularne dosypywanie karmy, no i co wiadome sporo czasu na zabawę z małym psotnikiem.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje na omawiany temat, odkryj ponadto pozostałe nasze serwisy na pokrewny temat - one też są ciekawe.

Wielu ludzi decyduje się również na kupno chomika albo świnki morskiej, zwierzęta te są łatwe do hodowania i nie potrzebują poświęcania dużej ilości czasu, lecz rzecz jasna nie można zaniedbać ich całkowicie. Niekiedy zdarzają się także ludzie, którzy lubią gady, takie jak jaszczurki lub węże, okazuje się że większość popularnych gatunków gadów bez problemów się kupi w naszym kraju.

Jeśli po przestudiowaniu prezentowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (http://sol-drogowa.pl/pl) bardzo Ci pomoże - chodź i zobacz!

Po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła wąż zbożowy cena bez żadnego problemu będzie można znaleźć oferty ludzi, którzy ten gatunek nam sprzedadzą.
20/05/12, 07:16:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.