Dziecięcy świat zabawek

Dzieciństwo to niepowtarzalny okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy młodsi, nie docenialiśmy tego niezwykłego okresu, gdy byliśmy w stanie wysypiać się do woli ( a i tak zrywaliśmy się rano!), biegać beztrosko po podwórku i nie martwić się o jutro. Te wyjątkowe czasy szybko przemijają. Czasem jednak mama i tato zapominają, jak nadzwyczajny jest to okres w życiu dziecka. Każda pociecha właśnie w tym czasie eksploruje otoczenie. Dlatego bardzo ważną funkcję w wychowaniu ma zabawa. To doskonała droga, by wpoić dziecku zasady w przyjemny sposób.
Jeśli mamy jeszcze jakieś obiekcje, przyjrzyjmy się naszym pociechom. Dziewczynka, która bawi się laleczką, nierzadko odgrywa zdarzenia podpatrzone u opiekunów. Nasze córki zazwyczaj bawią się w mamy. Wożą swoje lale w wózeczkach, zmieniają im pieluchy, karmią i utulają do snu. W ten sposób przygotowują się do roli mamy.

Jeśli masz chęć uzyskać bardziej dokładne informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj przykłady (www.twoje-fototapety.pl/naklejki/30614-na-szybe.html), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Lecz to nie odosobniona sytuacja. Sami najbliżsi mogą ukształtować właściwe postawy u własnych dzieci. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wczuć się w postawę pani domu. Warto włączyć się do zabawy i przygotowywać z dzieckiem posiłek, nauczając je, by potemsprzątnęło talerze (zestaw posiada również zlewozmywak). Przyszłe kuchareczki zapoznają się ze sprzętem kuchennym oraz wyrabiają w sobie przyzwyczajenie przygotowywania domowych posiłków.

W wolnej chwili

Co interesującego kupić dla własnej chrześnicy?

Lalka barbie
Dziennikarz: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Chrześnica powinna wiedzieć, że jej chrzestni mocno dbają o standard jej życia. Naturalnie chrzestni i tak nie mogą sądzić, iż są mega istotni, w szczególności, iż w dzisiejszych czasach funkcja chrzestnych jest reprezentatywna, ale i tak to wcale nie oznacza, że jeśli mamy chrześnicę, nie możemy raz na jakiś czas po prostu sprawić jej niespodzianki. Bez cienia wątpliwości chrześnica mocno doceni to, iż potrafimy dbać o nią. To coś pewnego!


Dziennikarz: VTech
O tym, że maluchy uczą się poprzez zabawę, można przekonać się, patrząc na małe kobietki, które bawią się lalkami barbie. Każda z nich naśladuje jakiś wzorzec- może to być mama, ciocia albo pani z telewizji. Dziewczynki często odgrywają coś na kształt filmu. Lecz nie tylko płeć piękna łączy przyjemne z użytecznym. Chłopcy od małego sięgają po samochody, koparki, traktory, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób własną tożsamość. Zabawki smoby też pomagają małemu mężczyźnie. Skrzynka z narzędziami to doskonały pomysł dla złotej rączki. Produkty smoby rozwijają również inne hobby dzieciaków. Możemy darować maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.
19/09/16, 07:07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.