Szkoła prywatna a publiczna

WSZ Edukacja
Dziennikarz: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Edukacja prywatna nie jest równoważna z tym, że płacąc kupujemy sobie dyplom i ignorujemy ewentualną marną jakość lekcji. Ten przestarzały stereotyp jest już dawno nieaktualny. Sytuacja wciąż się zmienia a szkoły prywatne kontynuują coraz efektywniej wypełniać braki w polskim systemie szkolnictwa. W jaki sposób udało im się zyskać powodzenie i czy rzeczywiście warto posłać dziecko do szkoły - pełna analiza - prywatnej?

Według przepisów każdy ma prawo do nauki, która wręcz jest przymusowa między 6 a 18 rokiem życia i obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum. Polski system szkolnictwa mieści w sobie takie instytucje jak żłobki, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły policealne. Nauka w szkołach publicznych jest nieodpłatna, lecz dostępna jest też opcja nauki w płatnych szkołach prywatnych. Wpisując w wyszukiwarkę Google np. „liceum Wrocław” czy „technikum dla dorosłych Wrocław” znajdziemy dużo propozycji ze szkół tak publicznych jak i prywatnych.

Najbardziej popularną ofertą instytucji prywatnych długo pozostawały szkoły wyższe. W ciągu ostatnich kilku lat niemniej powoli się to zmienia i coraz częściej wysyłamy dzieci do prywatnego żłobka czy liceum. Szkoły prywatne dzięki większej niezależności i budżecie są w stanie dostosowywać posiadaną ofertę nie tylko do wymogów programowych MEN, ale też do zainteresowań uczniów.

Szkoły prywatne posiadają mnóstwo plusów. Jak już wspomniano ich oferta jest większa i bardziej różnorodna dzięki czemu każdy uczeń może rozwijać swoje umiejętności i pasje. Mała liczba uczniów w klasach sprawia, że nauczyciele mają więcej czasu na dyskusję i pracę w grupie jak również z każdym uczniem indywidualnie. Należy też mieć na uwadze, że właściciele szkół prywatnych dbają o dobrą kadrę decydując się na sprawdzonych nauczycieli i profesorów ze szkół publicznych, którzy znają się na tym czego uczą.

Czy pragniesz może otrzymać link do strony przygotowania do matury z informatyki 2019, gdzie oczekują na Ciebie nowe posty? Sądzimy, że spodoba Ci się ten serwis.

Wysoki poziom nauczania wiąże się też z częstszym wykorzystaniem ćwiczeń praktycznych w czasie prowadzonych lekcji.

Kluczowa jest również większa swoboda finansowa szkół prywatnych. Dzięki czesnym mają one możliwość zaoferować lepsze warunki nauki, posiłki i nowoczesne pomoce naukowe dla uczniów.

Każda z wymienionych zalet oraz coraz aktywniej odbudowywana reputacja szkół prywatnych powoduje, że zaczęły one skutecznie rywalizować w rankingach ze szkołami publicznymi. Dlatego też warto zastanowić się nad zainwestowaniem w edukację swojego dziecka.

Pozostałe informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie – szkoły policealne Wrocław.
Zainspirowane przez: opracowanie własne
Dziennikarz: Katarzyna Jakubów
19/02/15, 07:19:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.