Prawidłowy rozwój własnego niemowlaka to dzisiaj podstawa!

Są rodzice, którzy niewątpliwie bardzo przesadzają. Zatem na przykład podsyłają swoje dziecko na zbyt dużą ilość najróżniejszych zajęć, co powoduje, że dziecko jest przemęczone. W końcu wyłącznie szkoła oraz odrabianie prac domowych zajmują wiele czasu! A należy jeszcze dodać jęz. angielski, basen, rytmikę, itp. Zatem najważniejsza rada dla rodziców: w żadnym razie nie można przesadzić z nadmiernymi wymaganiami wobec swojego dziecka, bo potem mogą być znaczne problemy.
Jeżeli piłkarz zbyt wiele trenuje, po jakimś okresie czasu miewa sporo momentów kompletnego zwątpienia, a jeszcze na dodatek jest dużo bardziej podatny na wypalenie zawodowe i kontuzje. Z dzieciakami nie jest identycznie, ale bardzo podobnie. Choć naturalnie ambitne dziecko to prawdziwy skarb!

Zabawka dla niemowlaka
Dziennikarz: Liz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Już od najmłodszych lat należy zadbać o trochę bardziej ponadstandardowy rozwój pociechy, np.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany wątek - odsyłam do tej strony (https://babie-lato.com/cennik/), ponieważ znajdziesz na niej dokładne dane, które szczególnie Cię zainteresują.

sporo dają maty edukacyjne (zobacz), które sprawiają, że dziecko ma możliwość świetnie się zabawić, przy czym jednocześnie będzie niejako powiększać swój intelekt. Można w sumie powiedzieć, iż dzieciństwo jest najbardziej istotne - jeżeli rodzice podchodzą dobrze do tematu wychowania swojego dzieciaczka, w sumie sprawiają, że nawet zwykłe dziecko, bez ogromnego IQ, będzie lepiej się rozwijać. A kto nie chciałby mieć niesamowicie mądrego szkraba? - poznaj informacje o zabawkach dla niemowląt

W wolnej chwili

Jak bawić, lecz również wyedukować swoje dziecko?

zabawka
Dziennikarz: US CPSC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie chcę nic za bardzo sugerować, lecz w wielu przypadkach rodzice nie zwracają odpowiedniej uwagi na rozwój intelektualny własnego dziecka. W końcu jeżeli chcielibyśmy, aby dziecko było inteligentne, w żadnym wypadku nie miewało problemów w życiu, nigdy nie powinniśmy wychodzić z takiego założenia, że i tak nasze dziecko da sobie radę. Oczywiście są te tematy, na które dosłownie każdy posiadacz dzieci musi zwrócić szczególną uwagę. Pozwól zatem, iż pomogę Ci z tym wszystkim.


Wielce mylą się również osoby, które myślą, iż najlepszym rozwiązaniem jest najzwyczajniej w świecie pozostawienie swojego dziecka, to znaczy oczywiście bez patologii, ale w zasadzie spora liczba rodziców wcale nie dba o pobudzanie inteligencji swojej pociechy. Tak naprawdę to łatwe do wytłumaczenia: przecież wszystkiego dzieciaki będą mogły dowiedzieć się od nauczycieli w szkole. Jednak ciężko jednoznacznie rzec, iż to dobra postawa. Jeśli bez żadnego bólu nasze dziecko (zobacz First Step Academy) będzie miało okazję powiększyć swoje możliwości intelektualne, tak naprawdę dlaczego mielibyśmy zrezygnować z tego? Zwłaszcza, że w końcu dziecko później nam za to bardzo podziękuje.

Jeżeli rodzic nie potrafi zachować odpowiedniego dystansu, zatem będzie wywierać zbyt wielki dystans do swojej pociechy, musi bardzo szybko się opamiętać, bo tak naprawdę jeszcze może sprawić, że dziecko tak jakby nabierze znacznego wstrętu do edukacji!
19/09/06, 15:11:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.