Publiczne czy prywatne - jak wybrać żłobek i przedszkole

Gdy poszukujemy żłobka albo przedszkola dla naszego malucha usiłujemy sprawdzić Każdy najdrobniejszy szczegół. Rozmawiamy z dyrektorem, opiekunami, przyglądamy się kuchni, dopytujemy o posiłki. Oczywiście, wielu rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla dziecka w przedszkolu czy żłobku publicznym. Warto wówczas sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Oferty niepublicznych placówek
Teraz, od kiedy likwidowane są publiczne placówki, niepubliczne przedszkola można wyszukać we wszystkich miastach. Oczywiście, im większe miasto, tym większa oferta. Na przykład, jeśli idzie o prywatne żłobki Warszawa ma wiele do zaproponowania.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeśli tak, to aby zdobyć zbliżone dane na omawiany wątek, spójrz na informacje, one na pewno też przykują Twoją uwagę.

Można bez problemu wyszukać placówkę, która spełni wszelkie nasze wymagania. Małe grupy, fachowa opieka, pyszne posiłki, ponad to zajęcia dodatkowe - wszystko to możemy zapewnić swojemu maluszkowi gdy zapiszemy je do właściwego żłobka.

Podobnie jest z przedszkolami. Nawet jeśli dziecko ma dwoje pracujących rodziców, czasem nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wówczas wyjściem są prywatne placówki. Dziś opłaty za przedszkole prywatne są mniej więcej na tym samym poziomie lub minimalnie wyższe niż za przedszkole - First Step Academy z Wrocławia publiczne. Jeśli zsumujemy wszelkie opłaty za dodatkowe zajęcia, to w zasadzie nie dostrzeżemy wielkiej różnicy. A niepubliczne placówki zazwyczaj mają bardziej atrakcyjną ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

W wolnej chwili

Wybór przedszkola musi być oparty na zakresie opieki, edukacji

Zajęcia w przedszkolu
Dziennikarz: DoDEA
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wcale nie jest prosto odnaleźć komfortowe przedszkole dla potomka. Wynika to z tego, że oprócz państwowych placówek ukazuje się zdecydowanie więcej prywatnych placówek, które oferują nauczanie o konkretnym zakresie tematycznym. Takie placówki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu rodziców, którzy pragną w ten sposób zagwarantować dziecku doskonały rozwój z tym, co bardzo lubi ono realizować.


Na co zwracać uwagę przy wyborze
Naturalnie tak jak w wypadku żłobków i tu większe miasta mają lepszą ofertę. Jeżeli chodzi o przedszkole niepubliczne Warszawa ma takiego typu placówkę prawie na każdej ulicy. Powodem takiego namnażania się niepublicznych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i coraz mniej miejsc w publicznych placówkach.

Nieważne czy zdecydujemy się wybrać przedszkole publiczne czy niepubliczne, musimy pamiętać aby sprawdzić opinie na jego temat. Istotne jest podejście opiekunów do maluchów, sposób prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i mnóstwo innych. Duży nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Sprawdźmy czy aby na pewno placówka zadbała o zabezpieczenie wszelkich miejsc, do których maluchy nie powinny mieć dostępu. Jeśli będziemy przekonani do swojego wyboru i spokojni o malucha, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie miło spędzało czas. A to najważniejsze.
Dziennikarz: k.s.
19/11/10, 07:08:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.