Pora na zmianę salonu pod chmurką

Zima zbliża się już do końca i coraz tęskniej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w sezonie od maja do października jest miejscem spotkań towarzyskich i odpoczynku dla rodziny. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, mamy żyłkę do ogrodnictwa, możemy podpatrzeć aranżacje roślinne w którymś z fachowych czasopism.

Jeśli nie lubimy grzebać się w ziemi, a marzymy, by ogród był naszą chlubą, warto skorzystać z usług profesjonalistów, przynajmniej w początkowym etapie – przy jego projektowaniu i zakładaniu. Aby znaleźć sprawdzoną firmę, wystarczy wklepać w wyszukiwarkę frazę: projektowanie ogrodów na terenie warszawy (lub inne miasto, w którym, lub w pobliżu którego mieszkamy) i po przestudiowaniu witryny firmy oraz opinii jej klientów na forach rozpocząć nasz flirt z ogrodnictwem.
Francuskie ogrody
Dziennikarz: caspermoller
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/
Wybijmy sobie z głowy szpaler tui pod płotem i nieśmiertelne iglarki. Specjalista pomoże nam nie tylko dobrać rośliny do typu nasłonecznienia i odczynu kwasowości gleby w naszym ogrodzie.

Interesują Cię opisane przez nas zagadnienia? Bardzo nas to cieszy. Prosimy więc na kolejny ciekawy wpis (http://www.laoliva.pl/kontakt), który znajduje się pod podanym linkiem.

Stworzy również projekt, uwzględniający rozwój ogrodu i tak dobierający gatunki, byśmy sami lub z pomocą ogrodnika maksimum 2 -3 razy w roku poradzili sobie z utrzymaniem naszego salonu pod chmurką.

W wolnej chwili

Jak najlepiej hodować chryzantemy

Chryzantemy
Dziennikarz: Forest and Kim Starr
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obecnie wiele kłopotów z kwestiami związanymi z niezadbanymi ogrodami jest w stanie pomóc rozwiązać perfekcyjne wybranie roślin. Dobranie odpowiednich gatunków nie jest jednak zwyczajowo sprawą łatwą. Aby trafnie wybrać, najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz zimniejszych temperatur i nadchodzącego listopada świetnym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak ślicznych roślin, jak chryzantema gałązkowa.


Gdy w grę wchodzi zakładanie ogrodów na terenie Warszawy jest niekwestionowanym centrum wielu firm będących liderami w w projektowaniu i opiece nad ogrodami. Fachowcy tworzą projekty zarówno ogrodów, jak i aranżacji tarasów, biorąc pod uwagę nasz styl, dotychczasową roślinność i możliwości przestrzenne, jakie zastają. Sztuką jest zostawić najpiękniejsze okazy w zastanym ogrodzie, a poprzez nowe aranżacje, wykorzystanie drewna, kamieni i mebli ogrodowych totalnie zmienić jego oblicze.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis, w którym znajdziesz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.


Projektując ogród, weźmy pod uwagę budowę systemu nawadniania, by nie zdemolować nasadzeń za jakiś czas. Wybierzmy ogród mieszany z niezbyt szybko rosnąca roślinnością, nie kupujmy drogich, a niełatwych w uprawie okazów, bo po pierwszej zimie będziemy to sobie wypominać. Jeśli nie mamy czasu na plewienie, obsypmy roślinność korą lub małymi kamieniami, nie siejmy kwiatów, a uwzględnijmy w projekcie kwiaty cebulowe. Pamiętajmy też, że rośliny zimozielone wymagają specyficznej opieki podczas mrozów. Nasz zielony azyl ma być wyjątkowy, ale jednocześnie funkcjonalny i łatwy w uprawie – w końcu właśnie w ogrodzie powinniśmy odpoczywać.
Zainspirowane przez: http://www.art-area.pl/
20/12/11, 07:23:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.