Plastikowe klocki, które w zeszłym wieku podbiły świat. Co da się z nich stworzyć?

Czy masz świadomość, jaka firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? Rocznie produkują 36 mln sztuk opon. Otóż, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w praktyce w nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, produkuje je począwszy od roku 1947.
W ofercie producenta znajduje się pełno różnych serii zawierających dość dużo zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy tworzyć pojazdy, czy historie z życia mieszkańców miast, głównie związane z zajęciami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić - interaktywne zabawki dla chłopców.
klocki lego
Dziennikarz: geraldford
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odrębne nastawienie do konstrukcji dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam tworzyć konstrukcje mechaniczne, z różnorakimi współpracującymi ze sobą elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, najróżniejsze przekładnie, także silniki elektryczne. Są nawet zestawy zawierające elementy dające nam zdalne sterowanie i programowanie stworzonych przez nas urządzeń.

Jest też seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie ma każdy sklep z klockami Lego. To różnokolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, zachęcające je do zabawy, równolegle uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich zdolności manualnych.

Jest także niemało serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych herosów z komiksów Marvela czy DC. Często maluchy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zmienić się w czarownice.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeśli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę (https://zabawekczas.pl/produkty/maskotki,2,1650) - poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie absorbujące informacje.

Warto zobaczyć: kreatywne zabawki bratzillaz

Klocki lego
Dziennikarz: pangyuliu
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Największą zaletą, i prawdopodobnie głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój zawrotny sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu połączenia klocków, niezmiennego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Specyficzne okrągłe wypustki na górnej części każdego klocka świetnie wpasowują się w analogiczne elementy od dołu.

W wolnej chwili

Hot Wheels przebojem na rynku nie od dziś

Samochody Hot Wheels
Dziennikarz: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na rynku zauważyć daje się świetna jakość dostępnych do kupna zabawek. Producenci ciągle prześcigają się w stosowaniu jeszcze bardziej ulepszonych technik tworzenia zabawek, ale na prowadzeniu stale znajduje się gra Hot Wheels. Amerykańska marka wykonująca zabawki na rewelacyjnym poziomie została założona w latach 70. w Ameryce, natomiast do dzisiaj swą działalność sukcesywnie kontynuuje również w wielu krajach europejskich.


Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieskończone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.
21/10/11, 07:02:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.