Czy dobrze jest posiadać w swoim mieszkaniu psa?

Kiedyś psy generalnie służyły swoim panom jako świetna ochrona przed przykładowo drapieżnikami. W szczególności na polskiej wsi bardzo często psy były niemal nieodłączną częścią życia. Aktualnie nadal psy są bardzo często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, np. są doskonałe jeśli w rachubę wchodzi branża ochroniarska. Naturalnie akurat w tym wszystkim nie ma nic nagannego, przecież jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości nie jest im źle. Jednak takie psiaki jak na przykład tibetan mastiff breeders, są uwielbiane akurat nie z tego typu przyczyn.
tibetan mastiff
Dziennikarz: lgrvv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najzwyczajniej w świecie ludzie wybierają takie psy, ponieważ są ładnymi zwierzętami, które sprawiają, że człowiek wreszcie dużo lepiej się czuje. W końcu to chyba nie tajemnica, iż nierzadko pies jest najlepszym przyjacielem. A więc: prawda jest taka, że dzisiaj psiaki są bardzo często tak jakby członkami familii. I dobrze, w końcu psy to bez dwóch zdań niezwykłe stworzenia. W każdym przypadku zasługują na wiele miłości. Szanujmy zwierzęta, bo zasługują na to.

W wolnej chwili

Kupujemy psiaka. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Pies rasy mastif tybetański
Dziennikarz: lgrvv
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedyś wreszcie nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż musi mieć w domu zwierzę. To bardzo istotna kwestia i należy się nad nią dobrze zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy zbyt prędko się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, by przestało nas tą prośbą zamęczać. Oszukiwanie dziecka przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednak zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.


Oczywiście te najwspanialsze psy, czyli powiedzmy tibetan mastiff puppies, na nieszczęście nie są tanie. Choć tak naprawdę może to i dobrze? Tego typu psy muszą być chowane w dobrych warunkach, a ogólnie sytuacja jest taka, że skoro już ktoś wydawał pieniądze - całkiem sporo, na zwierzę, to bez wątpienia będzie umiał zadbać o niego. Chociaż niestety ciężko mówić tutaj o regule. No cóż, nadal jest tak, iż nie wszyscy w poprawny sposób podchodzą do psów...

Trzeba również napisać, że psy sprawiają, iż mamy sporo większą motywację do wychodzenia z domu. W końcu psa (sprawdź ofertę na materac dla psa marki hunter) należy wyprowadzić na podwórko, zatem każdego dnia całkiem sporo się ruszamy. Zapewne nawet nie trzeba wspominać, dlaczego coraz większa liczba osób skarży się na swoją wagę. Na dodatek warto dodać, że bardzo często psiaki są w stanie sprawić, że nareszcie będziemy mieli możliwość poprawić swoje samopoczucie. Bardzo często sytuacja jest taka, iż ten człowiek, który nieustannie miał stany depresyjne, nie czuł się dobrze, najzwyczajniej za pomocą psa odzyskiwał szczęście. A przecież warto zadbać o swoje szczęście!
23/02/14, 14:03:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.