Najlepsze prezenty komunijne

W ostatniej dekadzie średnia cena prezentu komunijnego wzrosła nawet kilkakrotnie. W latach 90 do najczęściej kupowanych upominków zaliczały się: rowery, zegarki, klocki i pozostałe zabawki. Aktualnie zwykle preferowane są elektroniczne gadżety: konsole do gier, tablety, smartfony, laptopy itp. Budżety niektórych przyjęć komunijnych potrafią dorównać na chwilę obecną środkom potrzebnym na wyprawienie wystawnych wesel.


Klocki lego na prezenty komunijne
Dziennikarz: Oliver Ponsold
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niektórzy rodzice organizują dzieciom przyjęcia komunijne w luksusowych restauracjach, przy akompaniamencie zespołu muzycznego czy didżeja, najbardziej ekskluzywne restauracje w czasie komunijnym są zamawiane z rocznym wyprzedzeniem. Co interesujące, tego rodzaju przepych jest preferowany głównie przez rodziny umiarkowanie bądź mało pobożne.

Dlaczego nie dawać elektronicznych gadżetów?
Kupowanie elektronicznych gadżetów pociąga za sobą wiele komplikacji. Nigdy nie można mieć bowiem pewności, że inna osoba nie kupiła takiego samego prezentu, istnieje także znaczna możliwość, że podarunek się dziecku nie spodoba. W celu zaoszczędzenia można bowiem nabyć wcześniejszą wersję gadżetu, o jakim marzy dziecko, co może je zdenerwować. Wbrew pozorom cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, warto zobaczyć: kreatywne mega blocks hot wheels.

Jest pełna treść, na jakiej odnajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Elektronika jest oprócz tego podatna na wszelkie awarie – od zalania, po awarie mechaniczne czy wywołane działaniem pola magnetycznego, co przy sporej aktywności dziecka może się skończyć szybkim zniszczeniem takiego drogiego prezentu. Kupując konsolę do gier, należy się liczyć z nierzadko dużymi cenami gier (wynoszącymi nawet 200 złotych). Trzeba więc brać wiele aspektów pod uwagę.

Prezenty na komunię
Dziennikarz: stevendepolo/ flickr.com
Dobre wybory
Upominek na pierwszą komunię nie musi być drogi, istotne żeby wywołał radość u dziecka. O ile niektóre zabawki, jak lalki czy mogą być dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Do takich upominków zaliczają się chociażby klocki Lego. Dlatego trzeba sprawdzić: różnorodne klocki lego. Istnieje dużo zestawów Lego dostosowanych do upodobań różnych grup dzieci, w zróżnicowanych przedziałach cenowych. Nietrudno jest więc osiągnąć kompromis między kosztami a oczekiwaniami najmłodszych. Dla chłopców dobrym wyborem mogą być klocki lego castle, młodym dziewczynkom mogą się spodobać zestawy sygnowane przez kucyki pony, lub też klocki z serii friends.
22/11/29, 10:07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.