Ocena oddziaływania inwestycji na środowisko.

„Skarby przyrody to takie unikaty jak na przykład obrazy Rafaela. Zniszczyć je łatwo, ale odtworzyć? Nie ma możliwości.”
Oto sentencja, która nawiązuje do zagadnienia wpływu człowieka na środowisko.
Ponieważ fakt, że człowiek oddziałuje na środowisko naturalne jest niepodważalny.

Możemy jedynie prowadzić dyskusje na temat rozmiarów tego wpływu. Czy człowiek rzeczywiście w znacznym stopniu zakłóca prawa natury, czy może nasza obecność nie jest zagrożeniem dla świata, który nas otacza? Niezależnie od tego, jak jak wielka jest nasza ingerencja w środowisko ( http://ehsbiznespartner.pl/ ), z całą pewnością a także wielką roztropnością i rozwagą musimy podchodzić do naszych pomysłów, aby ewentualnie zniwelować zły wpływ na naturę. Z uwagi na to powstały np. nowoczesne filtry oczyszczające spaliny czy ekrany dźwiękochłonne tłumiące natężenie dźwięku. Aby nasze poczynania były gwarancją sukcesu czuwa nad nimi prawo, czyli komisja stwierdzająca oddziaływania na środowisko oceny.
zasadzona jodła koreańska
Dziennikarz: F. D. Richards
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wszystko zaczęło się w 1969 roku, kiedy sekretarz ONZ opublikował raport, mówiący, iż nasze działania mogą mieć potencjalnie zły wpływ na środowisko naturalne. W tym samym roku w Stanach Zjednoczonych powstał zbiór zasad , które miała wdrożyć polityka środowiskowa USA.

Jeśli zaintrygował Cię prezentowany artykuł, sprawdź koniecznie ten świeży materiał (https://legovisko.pl/pl/p/Legowisko-Ponton/47) - on też jest warty uwagi, więc na pewno się nie rozczarujesz!

Z biegiem lat kolejne kraje postanowiły podporządkowywać się tym zasadom. Podsumowując, od 1990 roku w Polsce na powstające inwestycje obowiązkowe są pozwolenia na rozpoczęcie budowy, ale także decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach.


W wolnej chwili

Niszczenie dokumentów i recykling

przykładowa notatka
Dziennikarz: Sacha Chua
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każdego dnia wytwarzamy i dostajemy dokumenty o różnym stopniu ważności i poufności. Chcemy zapisać je nie tylko w powszechnie stosowany sposób – czyli na papierze, ale zgodnie z duchem czasu, przy użyciu ogólnie dostępnych na rynku nośników danych, czyli płyt CD, dyskietek czy na pendrivach. Codziennie jesteśmy także adresatami różnych przekazów – banki przesyłają nam wyciągi oraz oferty nowych kont czy kart kredytowych, a znajomi i rodzina – kartki lub listy.
Muszą być bezpieczne tj. nie przekraczać norm emisyjnych, nie być zagrożeniem dla człowieka i występujących w okolicy roślin i zwierząt.
Jeżeli kwestie te ,nie są w pełni jasne i przejrzyste, wówczas przeprowadza się procedurę którą jest ocena oddziaływania inwestycji na środowisko.

Organem wykonawczym, który prowadzi postępowanie jest zazwyczaj wójt, burmistrz lub prezydent, który swe rozporządzenia zatwierdza wraz z regionalną dyrekcją ochrony środowiska oraz inspektorem sanitarnym.
Procedura ocen oddziaływania przedsięwzięć na środowisko jest więc tarczą, która chroni środowisko, ale też zwykłych mieszkańców przed niekorzystnym wpływem działalności człowieka.
Daje nam świadomość, że robimy coś dobrego nie tylko dla siebie jako jednostki, ale dla przyszłych pokoleń. To nasza powinność wobec przyszłości.
21/04/28, 12:50:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.