Chryzantemy - i ich uprawa.

Przepiękne kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy Polakom kojarzą się przede wszystkim z jesienią a także świętem Wszystkich Świętych. Ogólnie jednak chryzantemy to olbrzymia grupa roślin. Ich wziętość jest tak duża, że bez trudu można je spotkać w każdej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówimy także złocienie. Dobrze jest znać tę drugą nazwę, która może wprowadzić nas czasem w błąd, jeśli nie zna się tegoż zwrotu.
Chryzantemy
Dziennikarz: liz west
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jako, że kwiaty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uprawa chryzantem ma swoje pełne uzasadnienie. Możemy na tym biznesie sporo zyskać, jeżeli proponuje się kwiaty doskonałej jakości. Trafiają one nie tylko na groby, ale również do naszych domów. Kwiaty te wyróżniają się tym, iż są wprost idealne do upiększenia mieszkania, z racji oryginalnej formy, którą posiadają. Należy jednakże wiedzieć o tym, że po okresie przekwitania nadają się już tylko do wyrzucenia.

Niestety uprawa (Nasiona Marihuany) chryzantem nie jest tak banalną, sprawą jak to wygląda w przypadku innych kwiatów. To kwiaty, które są niezmiernie wrażliwe na ujemne temperatury, które przecież w naszym kraju są bardzo często. Z racji tego nie nadają się one do uprawy typowo gruntowej, która w Polsce jest szalenie modna. Tylko pewne rodzaje dają takie szanse. Ogólnie rzecz ujmując jeśli klimat jest sprzyjający, chryzantemy bezproblemowo uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych oraz tych, które mają duży zasób elementów odżywczych. Jeżeli mamy cięższe gleby nie damy radę uprawiać tych kwiatów, ponieważ jest wówczas większe prawdopodobieństwo omarznięcia kwiatostanu. Podobnie jak to jest w przypadku niemal każdego kwiatu, chryzantema lepiej uprawia się tam, gdzie mamy do czynienia z dobrym działaniem światła.

W wolnej chwili

sklep z grami

gry planszowe
Dziennikarz: mik Krakow
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Powszechność gier planszowych nie podlega dziś żadnej dyskusji. Wszyscy znajdujemy się teraz w epoce, w których niezwykle silnie docenia się wszelkie nowoczesne gry, nie wyłącznie te komputerowe. Ogromną popularnością cieszą się także wszelkie planszówki. Czemu jednak tak jest?


Chryzantemy doniczkowe
Dziennikarz: Verity Cridland
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uprawa chryzantem nie jest taka prosta także z innego powodu. Chryzantemy potrzebują systematycznego zasilania, przeprowadzanego nawet dwa razy w ciągu miesiąca. Bez wątpienia najlepszym kompostem, który możemy wdrożyć, jest kompost w postaci ciekłego preparatu. On wydaje się być najbardziej skuteczny ze wszystkich. Wtedy to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszelkich zasad. Efekty będą widoczne w jej pięknie.

Jeśli potrzebujesz sadzonek zapraszamy na: Pychyński
22/12/03, 07:05:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.