Idealny pies? Teraz to da się zrobić

Każdy z nas marzy o tym, by jego czworonożny przyjaciel był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie rzeczy widzimy niestety tylko w kinie, a o to, aby nasz pies był idealny lub chociaż przypominający ideał zachowania, właściciel musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.

Dziennikarz: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Pamiętajmy, że pies nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a jedynie to, na co mu zezwala właściciel, z tego względu najlepiej jest pokazać mu, jaką postawę akceptujemy i nagradzamy, a jakie nie. Chwalenie zachowań pożądanych powoduje, że pies straci zainteresowanie swymi „wybrykami”, w związku z czym staje się nie tylko posłuszny, i czuje głębszą więź ze swoim opiekunem.
Wielką bolączką świeżo upieczonych właścicieli czworonogów jest to, iż pies spuszczony ze ucieka.

Zajmują Cię takiego typu artykuły? Masz ochotę na to, by przeglądnąć ich więcej? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (http://sklep.acana.com.pl/71-acana-regionalshighest-protein) informacji. Wszystko wyszukasz w poniższym linku.

I nie powinno to nikogo zaskakiwać, a klasyczna sytuacja. Ale właśnie w takiej sytuacji, pies musi okazać posłuszeństwo i stanąć przy nodze właściciela, jeśli zostanie zawołany. Wówczas, można posłużyć się obrożą elektroniczną, a raczej efektami jakie uzyskamy mając ją w posiadaniu.

Obroża elektroniczna (obróżka z elektrycznymi impulsami) to prosty dla psa przekaz. Gdy nie posłucha komendy, odczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży. Dobre zestawy z elektroniczną obrożą wyposażone są w także możliwość ostrzeżenia przed impulsem. Ostrzeżeniem takim zwykle jest wibracja obroży albo dźwięk wydobywający się z obroży elektrycznej.
Jeśli dobrze wychowamy psa, będzie on wiedział jakie jego zachowania nam się podobają a jakie nie. W wychowaniu psa powinniśmy okazać stanowczość i nie chwalić gdy nie wykonał zadania.


Będąc odpowiedzialnym za życie swoje i pupila, należy wiedzieć, że pies szczęśliwy to pies dobrze wychowany. Bez stanowczo wytyczonych granic, do jakich może się posunąć, pies czuje się zagubiony. Nie myślmy, że nic się nie stanie jeśli czasami przymkniemy oko na zasady i pozwolimy mu spać w naszym łóżku. Brak dyscypliny może przynieść odwrotne skutki, ponieważ zauważając naszą uległość pies zaczyna czuć się przewodnikiem rodzinnego stada. Objawiać się to może nieposłuszeństwem i skłonnością do agresji.
22/05/21, 07:03:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.