przyroda
Dziennikarz: Baltimore RecNParks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Chronienie przyrody to depozyt na bezpieczną przyszłość

Gospodarka naturalna zaczyna się od niewielkich kroków, a prace ekologiczne budują korzyści nie tylko w mieszkaniu ale również i w biurze. Szanując wodę czy gaz ochraniamy naturę i stopniowo tworzymy przemiany na świecie.
śmieci
Dziennikarz: Alan Stanton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Śmieci i sposoby ich utylizacji

Mianem odpadów określa się wszelkie substancje, których przeznaczeniem jest utylizacja lub powtórne wykorzystanie. Mogą to być na przykład rozmaite rzeczy, które nie nadają się już do wykorzystywania na co dzień. Wielki procent odpadów stanowią rozmaite opakowania, których produkcja w dzisiejszych czasach jest wielka. Generalnie odpady z domu mogą mieć rozmaity charakter zależnie od rodzaju gospodarstwa. Odmienne bowiem są odpady w gospodarstwach wiejskich, a odmienne w większych miastach. O ich rodzaju i zawartości stanowić mogą także tak elementarne kwestie jak typ ogrzewania. W gospodarstwach z piecami kaflowymi lub ogrzewaniem z wykorzystaniem pieca centralnego ogrzewania oprócz standardowych odpadów produkuje się także popiół. W czsie zimy popiół ten niejednokrotnie stosowany jest do posypywania oblodzonych chodników i podjazdów, jednak w pozostałych porach roku jest wyrzucany.

Typy odpadów

Aktualnie odpady produkowane są na bardzo dużą skalę. Posiadają one różnorodne formy, a ich odmiany wyróżniane są ze względu na rozmaite elementy
.
inwentaryzacja przyrodnicza
Dziennikarz: Dtraveler

Musimy także myśleć o przyszłości

Może się zdawać, iż jeżeli chcemy wybudować w konkretnym miejscu jakąś firmę, to nic nie może nam stać na przeszkodzie. Prawda jest jednak taka, iż w zależności od regionu w którym pragniemy to zrobić i od tego, czym konkretna przedsiębiorstwo ma się trudnić, będziemy zmuszeni przedłożyć sporo różnorakich dokumentów.
woda
Zainspirowane przez: http://www.morguefile.com/

Należy redukować zużycie wody. Nie wykorzystujmy jej bez potrzeby.

Niesamowicie wiele rozmawia się obecnie o tym, jak ważna jest woda, iż nie tylko warto ograniczyć jej zużycie z powodu sporych opłat jakie musimy zapłacić, ale także oraz warto zatroszczyć się o środowisko, tak żeby tej wspaniałej wody nam nie brakowało. Ale w jaki sposób mamy możliwość się dołożyć do zmniejszonego użycia wody, tak aby zyskiwało na tym zarówno środowisko, jak oraz nasze konto finansowe?
Dwie lampy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Warto przeczytać opisy lamp

Kiedy zakupujemy do domu przedmioty AGD to rzetelnie przeglądamy jego opis, przeglądamy pojemność, moc, lecz też i patrzymy, żeby jego klasa energetyczna była jak największa, gdyż wtenczas posiadamy świadomość, że bez żadnego problemu będziemy w stanie zaoszczędzić.
Liść bananowca
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Co Ty powinieneś zrobić dla środowiska

Środowisko jest bez wątpienia dla ludzkości nadzwyczaj ważna kwestią. W tym miejscu mowa rzecz jasna o jego racjonalnym zagospodarowaniu, co niestety po wielokroć jest przez nas niejako bagatelizowane, w związku z tym też obligatoryjnie musimy dokonać zmiany naszych przekonań w tym temacie. Nie da się ukryć faktu, że przyroda z pewnością posiada nadzwyczaj mocno ograniczone zasoby, tym samym ich zrównoważone wykorzystanie powinno być przez nas w wielu przypadkach uskuteczniane.
Ekologiczna zbiórka odpadów
Dziennikarz: epSos .de
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Bądźmy EKO!

Każdemu z nas lepiej się żyje i pracuje w posprzątanym, miłym otoczeniu. Czyste biurko w pracy, oznacza czysty umysł, natomiast czyste mieszkanie relaks i spokój wewnętrzny. Rzadko kiedy jednak, zastanawiamy się jak przebiega dalsza droga naszych odpadów. A należy się tym zainteresować, ponieważ zwykle mieszkaniec Polski „produkuje” każdego roku około 350 kg śmieci. Dlatego też segregacja śmieci stanowi bardzo poważny problem w obecnych czasach.
puszka

Co zrobić ze starym metalowym sprzętem?

Co zrobić ze starym metalowym sprzętem?

Czasem ludzie przechowują różne metalowe oraz aluminiowe przedmioty, gdyż twierdzą, że do śmietnika normalnie nie mogą tego wyrzucić, a znów zawiezienie tego do właściwego skupu wcale się nie opłaca i tak naprawdę więcej wydadzą za benzynę aniżeli zainkasują za to pieniędzy. Prawda mimo wszystko jest taka, że można wbrew pozorom na tym całkiem fajnie zarobić, a co się z tym wiąże mamy szansę w prosty sposób zrobić porządek w domu i równocześnie zapełnić troszeczkę swój portfel.
Smaczne sposoby na upał
Dziennikarz: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Zmień przyzwyczajenia związane z jedzeniem

Chyba nikomu nie musimy nawet mówić o tym, że faktycznie zdrowe odżywianie się stanowi niesamowicie wręcz istotną sprawę dla praktycznie każdego z nas, a najmniejsze nawet zaniedbania w tej właśnie kwestii często mogą wywoływać bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.