Ogródek skalny
Dziennikarz: Bitterroot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Działkowicz w sieci

Portal ogrodniczy to fachowa witryna, przeznaczona dla wszystkich ludzi, którzy kochają kultywować ogródek. Na stronie zazwyczaj funkcjonuje forum sieciowe, na które każdy może wejść i zadać odpowiednie pytanie. Żaden kłopot na sto procent nie zostanie bez odpowiedzi, ponieważ na tego rodzaju forach są tysiące obeznanych zalogowanych, skłonnych, by dzielić się doświadczeniem z resztą działkowców.
rosliny

Mospilan - czy warto go stosować

Rośliny są potrzebne w życiu człowieka. Nie dlatego, że zieleń jest pięknym, zdrowym i relaksującym miejscem, w jakim ćwierka ptactwo. Rośliny są niezbędne nie tylko dlatego, żeby w sezonie mieć możliwość przegryźć wiśnie czy maliny, a jesienią nabyć parę kilo jabłek: na sok, marmoladę, chałupniczo pędzone alkohole czy zwyczajnie dlatego, żeby je zjeść na surowo.
Ogrodowe oczko
Dziennikarz: jpopesku1
Zainspirowane przez: www.flickr.com

Znakomite propozycje internetowego sklepu ogrodniczego

Dzisiaj niemałe znaczenie ma szeroko rozumiana ochrona przyrody. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody czy troska o środowisko – rosnąca liczba Polaków ma świadomość niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą zaniedbanie otoczenia. Przede wszystkim uwagę zwraca się aktualnie na oferty, jakie proponuje klientom internetowy sklep ogrodniczy z imponującym asortymentem. Różne środki do ochrony roślinności można znaleźć tam w niewielkich cenach. Ich efektywność i niezawodność warte są każdych pieniędzy!

Internet na działce

Doglądanie niewielkiego ogródka i sam ogród jest tu wybornym rozwiązaniem. Pielęgnowanie rzepy i zbieranie kwiatów nie zabiera siły, a daje rzeczywiste pożytki – równocześnie dla kondycji psychofizycznej starszego człowieka, jak i dla jego pieniędzy. I tak jest w rzeczywistości nad Wisłą - statystycznie ogródki posiadają ludzie starsi. Jeżeli posiadasz ojca lub dziadka, który kocha doglądać swoich warzyw, zaproponuj mu, żeby poznał cyfrowy portal ogrodniczy.

Jak pozbyć się problemu ze szkodnikami

Tam, gdzie mieszkają ludzie pojawiają się wszelkiego typu uporczywe szkodniki. Wielu z nas walczy z nimi wykorzystując wszelkiego typu środki. Bardzo wiele mrówek a także innych niemiłych owadów pleni się w głównej mierze w blokowiskach.

Garść ciekawostek o uprawie roślin

Hodowla roślin ma to do siebie, iż każdy prawdziwy ogrodnik, lub rolnik marzy, aby były one w jak najlepszym stanie. Głównie mamy na myśli wzrost bulw, owoców, krzewów, kwiatów itp. Oczekujemy żeby dana roślina była w idealnej kondycji. Wiadomo, iż zasadniczym czynnikiem rozwoju oraz kondycji roślin jest ziemia, a następnie dbałość.
nasiona

Zaprawianie nasion

Zaprawianie nasion, nazywane też bejcowaniem nasion, to najczęściej działanie praktykowane przez ogromne przedsiębiorstwa zajmujące się produkowaniem na handel. Aby zbiory były zdrowe oraz urodzajne do siewu trzeba użyć zdrowego materiału roślinnego. Nie bez znaczenia jest także jakość ziemi i ziaren, które mogą zamieszkiwać grzyby, wirusy czy też bakterie, które zaczynają atakować roślinę już podczas kiełkowania.
kiełki słonecznika

Pielęgnujemy ogródek ekologiczny, czy korzystając z środków chemicznych?

Prawdziwy amator domowego ogrodu i działkowiec z zapartym tchem oczekuje przyjścia wiosny. Przed zimą należało zrealizować multum niezbędnych prac, by w kolejnym roku móc radować jedynie relaksującymi czynnościami. Czy tak właśnie stanie się wiosną?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.