nasiona

Zaprawianie nasion

Zaprawianie nasion, nazywane też bejcowaniem nasion, to przeważnie działanie stosowane przez ogromne koncerny zajmujące się wytwarzaniem na handel. By plon był zdrowy i urodzajny do siewu trzeba użyć zdrowego materiału roślinnego. Pokaźne znaczenie ma też jakość gleby oraz ziaren, które mogą być skażone przez grzyby, wirusy i bakterie, które rozpoczynają żywy atak na roślinę na etapie kiełkowania.
rosliny

Mospilan - czy warto go stosować

Rośliny są potrzebne w egzystencji ludzi. Nie z tego powodu, że zieleń jest ładnym, regenerującym i relaksującym miejscem, w którym śpiewają ptaki. Rośliny są niezbędne nie tylko z tego powodu, żeby w sezonie móc przegryźć wiśnie czy maliny, a jesienią nabyć trochę owoców: na sok, marmoladę, chałupniczo pędzone alkohole czy zwyczajnie po to, by je pochrupać.

Garść ciekawostek o uprawie roślin

Hodowla roślin ma to do siebie, że każdy prawdziwy ogrodnik, czy rolnik chce, by były one w jak najlepszym stanie. Zwykle mamy na myśli wzrost bulw, owoców, krzewów, kwiatów itp. Oczekujemy aby owa roślina była w dobrej formie. Wiemy, że zasadniczym powodem wzrostu i wyglądu roślin jest ziemia, a kolejno dbanie.
Ogródek skalny
Dziennikarz: Bitterroot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Działkowicz w sieci

Portal ogrodniczy to wyspecjalizowana witryna, przeznaczona dla wszystkich ludzi, którzy kochają uprawiać ogródek. Na portalu zazwyczaj funkcjonuje forum sieciowe, na które każdy może wejść i postawić przydatne pytanie. Żaden ambaras na sto procent nie zostanie bez pomocy, bo na tego typu forach są dziesiątki obeznanych zalogowanych, skorych, by dzielić się informacjami z resztą działkowców.

Internet na działce

Doglądanie małego ogródka i sam ogród jest tu wybornym wyjściem. Sadzenie rzepy i podlewanie kwiatów nie potrzebuje siły, a oferuje realne pożytki – równocześnie dla kondycji psychofizycznej emeryta, jak i dla jego pieniędzy. I tak jest rzeczywiście nad Wisłą - w przytłaczającej większości działki mają emeryci. Jeśli masz rodzica lub dziadka, który uwielbia uprawę swoich warzyw, powiedz mu, żeby zalogował się na internetowy portal ogrodniczy.
Ogrodowe oczko
Dziennikarz: jpopesku1
Zainspirowane przez: www.flickr.com

Znakomite propozycje internetowego sklepu ogrodniczego

Dzisiaj niemałe znaczenie ma szeroko rozumiana ochrona przyrody. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i troska o środowisko – coraz większa liczba rodaków jest świadomość niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą zaniedbanie otoczenia. Przede wszystkim uwagę zwraca się dziś na propozycje, jakie daje klientom internetowy sklep ogrodniczy z imponującym asortymentem. Różne środki do ochrony roślinności można wyszukać tam w niewysokich cenach. Ich skuteczność i niezawodność warte są każdych pieniędzy!
kiełki słonecznika

Pielęgnujemy ogródek ekologiczny, czy korzystając z środków chemicznych?

Prawdziwy amator domowego ogrodu i działkowiec z zapartym tchem oczekuje przyjścia wiosny. Przed zimą należało zrealizować multum niezbędnych prac, by w kolejnym roku móc radować jedynie relaksującymi czynnościami. Czy tak właśnie stanie się wiosną?

Jak pozbyć się problemu ze szkodnikami

Wszędzie, gdzie zamieszkują ludzie pojawiają się wszelkiego typu gryzoni. Gro z nas walczy z nimi stosując wszelkiego rodzaju środki. Często wiele mrówek jak również i innych niemiłych owadów pojawia się szczególnie w blokowiskach.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.