nasiona

Zaprawianie nasion

Zaprawianie nasion, nazywane również bejcowaniem nasion, to najczęściej działanie stosowane przez wielkie firmy zajmujące się produkcją na szeroką skalę. Aby zbiory były zdrowe oraz urodzajne do siewu trzeba użyć zdrowego materiału roślinnego. Nie bez znaczenia jest również jakość gleby i nasion, które mogą być skażone przez grzyby, wirusy czy też bakterie, które rozpoczynają żywy atak na roślinę na etapie kiełkowania.
Ogródek skalny
Dziennikarz: Bitterroot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Działkowicz w sieci

Portal ogrodniczy to branżowa strona, skierowana dla wszystkich ludzi, którzy kochają kultywować działkę. Na portalu zazwyczaj jest dostępne forum sieciowe, na które każdy może się zalogować i zadać odpowiednie pytanie. Żaden ambaras na sto procent nie zostanie bez rozwiązania, ponieważ na takich forach są dziesiątki obeznanych internautów, skorych, by dzielić się swoją wiedzą z resztą ludzi.
rosliny

Mospilan - czy warto go stosować

Rośliny są niezbędne w egzystencji człowieka. Nie dlatego, że las jest pięknym, regenerującym i relaksującym miejscem, w jakim ćwierka ptactwo. Rośliny są niezbędne nie tylko dlatego, żeby w sezonie móc przegryźć czereśnie czy maliny, a jesienią nabyć trochę jabłek: na sok, marmoladę, domowe alkohole czy po prostu po to, żeby je pochrupać.
Ogrodowe oczko
Dziennikarz: jpopesku1
Zainspirowane przez: www.flickr.com

Znakomite propozycje internetowego sklepu ogrodniczego

Dziś duże znaczenie ma szeroko rozumiana ochrona przyrody. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody czy troska o środowisko – coraz większa liczba rodaków jest świadomość niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą zaniedbanie otoczenia. Przede wszystkim uwagę zwraca się dzisiaj na oferty, jakie daje klientom internetowy sklep ogrodniczy z imponującym asortymentem. Różnego typu środki do ochrony roślinności można wyszukać tam w niewysokich cenach. Ich efektywność i niezawodność warte są każdych pieniędzy!
kiełki słonecznika

Pielęgnujemy ogródek ekologiczny, czy korzystając z środków chemicznych?

Prawdziwy fanatyk domowego ogródka a także działkowiec z niecierpliwie oczekuje na nadejście wiosny. Jesienią należało zrealizować niemało prac, aby w kolejnym roku móc delektować się wyłącznie relaksującymi obowiązkami. Czy tego właśnie należy się spodziewać po pracach ogrodniczych wiosną?

Internet na działce

Uprawianie małego ogródka i sam ogród jest tu świetnym wyjściem. Pielęgnowanie pomidorów i doglądanie kwiatów nie wymaga siły, a oferuje rzeczywiste pożytki – zarazem dla tężyzny ogólnej starszego człowieka, jak i dla jego pieniędzy. I tak jest w rzeczywistości w naszym kraju - statystycznie działki mają ludzie starsi. O ile masz ojca bądź dziadka, który lubi pielęgnację swoich owoców działkowych, powiedz mu, żeby zajrzał na sieciowy portal ogrodniczy.

Jak pozbyć się problemu ze szkodnikami

Tam, gdzie zamieszkują ludzie pojawiają się wszelkiego typu gryzoni. Wielu z nas walczy z nimi wykorzystując wszelkiego rodzaju środki. Często wiele mrówek jak również innych nieprzyjemnych owadów pleni się w głównej mierze w blokach.

Garść ciekawostek o uprawie roślin

Hodowla roślin ma to do siebie, iż każdy prawdziwy ogrodnik, czy rolnik marzy, by były one w idealnym stanie. Zwykle chodzi nam o wielkość bulw, owoców, krzewów, kwiatów itp. Chcemy żeby dana roślina była w dobrej kondycji. Wiemy, że zasadniczym powodem wzrostu jak też kondycji roślin jest gleba, a w następstwie dbanie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.